(MTI) - Hetedik alkalommal rendezik meg november 21. és 23. között a világ egyetlen nemzetközi művészeti ékszerkiállítását és vásárát a francia fővárosban, amelynek szervezői idén először a Louvre múzeumában található, Carrousel du Louvre nevű, számos művészeti eseménynek helyet adó kiállítóhelyet választották helyszínül. A szalonra száz, független ékszerkreátor kapott meghívást a világ minden tájáról, elismert művészek és fiatal tehetségek egyaránt. A kizárólag egyedi darabokat készítő tervezők a szakmai és kereskedelmi kapcsolatépítések mellett az ékszerkülönlegességeket kedvelő közönséggel is találkozhatnak.
Ezért is mondott azonnal igent a felkérésére a Splendor ékszerkülönlegességeket készítő ötvösműhely vezetője, Nagy Dániel, annak ellenére, hogy a párizsi standhely bérlése - amelyen a magyar műhely közel száz alkotása látható - egy autó árába, az átlagos szakmai vásárok részvételi díjának tizenötszörösébe került.
Nagy Dániel és szintén ötvös végzettségű felesége nyolcfős, jelenleg Budakeszin dolgozó csapata különleges helyet képvisel a világ ékszergyártásában, amelyet vagy a széles választékot kínáló tömegtermelés vagy a designhoz nem igazán értő, elsősorban iparművészettel foglalkozó ötvösműhelyek alkotásai jellemeznek - hangsúlyozta a megnyitón a fiatal tervező.
A Splendor az alkotói munkára építő olyan ötvösműhely, amely egyben ékszerüzletként is működik, és az ott készülő tárgyak mindegyike vagy versenyre készült, vagy pedig egyedi megrendelés alapján személyre szóló dísztárgy. Ilyen például a 2004-ben, az "ékszerek olimpiáján", a hongkongi Tahiti Gyöngy Trófea versenyen díjazott ékszertelefon, a lábra tervezett ékszercipő vagy a Vécsey családnak készített sakk-készlet.
A Splendor-Ékszer alkotásainak ára 100 ezer és 15 millió forint között mozog. "Az ékszer azonban elsősorban a beletett szellemi értékről szól, az ékszer ugyanolyan műalkotás, mint például a festmény" - vallja Nagy Dániel, aki egyben a Magyar Ötvös Szövetség alelnöke.