Magyarországon a különböző büntetés-végrehajtási intézetekben kb. 1000-1500 női fogvatartott van. Évente mintegy 20-22 szülés történik a Büntetés-végrehajtás Központi Kórházában, Tökölön. Szülés után a baba és édesanyja még 3-4 hétig a kórházban marad, ezután szállítják őket át a kecskeméti anya-csecsemő közös körletbe. A csecsemő hathónapos koráig, vagy indokolt esetben egy éves koráig maradhat anyjával, ezt követően családjához vagy gyermekotthonba kerül.
Spilák Zsuzsanna 2006 novembere óta készített fényképeket a Büntetés-végrehajtás Központi Kórházában Lakatos Erzsébetről, majd a Kecskeméti Büntetés-végrehajtási Intézet anya-gyerek részlegén Lakatos szabadulásáig, 2007 szeptemberéig. A nő roma származású, családjával Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, egy kis faluban él, nagy szegénységben. A börtönkórházban született gyermekén kívül négy gyerek édesanyja.
Spilák Zsuzsanna a Gödörben november 8-ig látható képekkel választ keresett arra, milyen hatással van a nőkre a börtönben az anyaság, a rácsok az anyaságra. Lakatos Erzsébet életének egy meghatározó szakaszát nyomon követve, a származásból, szociális háttérből adódó előítéleteket is szeretné eloszlatni a fotóművész.
A kiállításon vetített interjú, amelyben Lakatos a börtön előtti és börtön utáni életéről mesél, rávilágít arra, hogy élete, családi körülményei mintapéldája annak: a cigányság mennyire a körülmények kiszolgáltatottja, mennyire determinált a sorsa, amelyben kitörésre, felemelkedésre semmi esély.
Október 20-án, 19 órakor Kőszeg Ferenc, a Magyar Helsinki Bizottság volt elnöke nyitja meg a tárlatot. Közreműködnek a budapesti Tóth Aladár Zeneiskola roma származású hangszeres tanulói és a Soharóza kórus.