(MTI) - A 24 perc - Fiatal képzőművészet Berlinből és Budapestről című kiállítás 16 fiatal művészt mutat be: heten Berlinben, heten Budapesten élnek, egy-egy művész pedig ingázik a két város között.
A kortárs művészetek új befogadóhelyeként működő budapesti Tűzraktér kiállítótermében festészeti, szobrászati, fotográfiai és grafikai munkák mellett installációkat is bemutatnak - olvasható a közleményben.
A 24 perc olyan "időeltolódás", amely az órán nem látható. A két város között hat hosszúsági fok különbség van. Mindegyik hosszúsági fokra négy perc esik, ami azt jelenti, hogy Budapesten 24 perccel hamarabb kel fel a nap, Berlinben 24 perccel később megy le - e különleges "időeltolódás" művészeti megközelítése és értelmezése a tárlat.
A július 20-tól augusztus 13-ig látható kiállítás olyan kérdésekre is keresi a választ, hogy milyen helyzetben vannak ma a fiatal művészek, miként tudnak érvényesülni, és milyen témákkal, milyen anyagokkal dolgoznak - áll a szervező tájékoztatójában.
A rendezők szándéka szerint a videóművészetből, műhelymunkákból és a zenéből álló kísérőprogramokon keresztül Berlin a nyárra Budapestre költözik.
A kulturális rendezvény csütörtök esti megnyitóján György Péter, az ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet tanára, ismert esztéta is felszólal. A közönséget később zenei előadások, különleges vizuális élményt ígérő videóvetítések szórakoztatják.