MÁV Szimfonikus Zenekar-FarkasR-ZAK-@Steirer Máté169.jpg

A Diótörő is felcsendül a MÁV Szimfonikus Zenekar ünnepi hangversenyén

A karácsonyi kórusirodalom legszebb magyar dallamaival kezdődik a MÁV Szimfonikusok ünnepi hangversenye december 19-én a Zeneakadémia nagytermében, amelyen Szabó Dénes együttesét, a Nyíregyházi Cantemus Kórus Pro Musica Leánykarát, valamint Balog József zongoraművészt is üdvözölhetjük.

Az est első részében az ünnepkör népdalainak feldolgozásait hallhatja a közönség Kocsár Miklós és Szokolay Sándor zeneszerzők által. Olyan dallamokat, amelyeket legtöbbünk gyerekkora óta ismer. Továbbá a hangverseny fényét emelik a Giulio Caccini, Kodály Zoltán és Franz Biebl által komponált Ave Maria (Angyali üdvözlet) című művek előadása is.

A második rész Dohnányi Ernő páratlanul szellemes variációsorozatával indul, amely a Hull a pelyhes... melódiájára született. A művet a Liszt- és Lajtha-díjas virtuóz, Balog József zongoraművész szólaltatja meg.

A hangversenyt a karácsonyi zeneművek egyik elmaradhatatlan gyöngyszeme, Csajkovszkij Diótörő-szvitje zárja, benne A cukor-szilva tündér táncával és a szédítő Virágkeringővel.

Az ünnepi koncert első részében Szabó Dénes karigazgató, a második részben Farkas Róbert, a MÁV Szimfonikus Zenekar vezető karmestere vezényel.

Ez is érdekelheti

Hírmozaik – március 23.

Magyar szakemberek munkáját díjazták a világ legjobb kaszkadőrei Los Angelesben, milliókat fizettek Kossuth Lajos Görgei Artúrhoz írt leveléért, Bíró Tímea Sziveri-díjas, betegség miatt új műsor és karmester lesz a MÁV szimfonikusok Müpa-koncertjén.

Űrkorszak, harmonikavarázs és a vácrátóti botanikus kert titkos élete – Programajánló

Magyarország és az űrkorszak, ember és algoritmus párbeszéde a zenében, harmonikavarázs a Fonóban, beszélgetés Bodor Ádám megfilmesített műveiről, legendás fotósok képei és egy óriási Leica fényképezőgép Egerben – további részletek és egyéb izgalmas tippek heti programajánlónkban.

Hírmozaik – február 28.

A nemzetiségi színházaké lesz a Nemzeti Színház, világsztárokkal érkezik a Budapest GypsyFest, Molnár Levente énekli a Bánk bán címszerepét a Zeneakadémián.

Hírmozaik – február 5.

Búcsú Aknay Jánostól, indul a turisztikai szezon, mesterséges intelligenciával vár a fesztivál, Jókai és Liszt, Laposa Julcsi interaktív koncertje, Kurtág 100.