Tóth György november 1-ig látható kiállításának képein egyetlen modell szerepel: aki azonos az 1998-99-es sorozatának Lolitájával, ám ezúttal sem Vladimir Nabokov bővérű kislány-nősténye, hanem egy éteri, áttetsző lény jelenik meg a képeken. Az androgün képzetek és a fátyolos ártatlanság mellé intenzíven erotikus képi elemek társulnak. A nőiség e kettős természete varázslatos eleganciával és méltósággal bontakozik ki a képen.
A Nemzeti Kulturális Alap minden évben több mint egy tucatnyi fotográfus és fotóelméleti szakember munkáját, kutatását támogatja anyagilag. Idén fogalmazódott meg először az igény, hogy a kiválasztott pályázók egy kiállítás keretei között mutassák be az ösztöndíj segítségével készült műveiket. A Fényelés című tárlat - ahol vetítésekkel is találkozhat az érdeklődő - arra hivatott, hogy lehetőséget adjon az elkészült sorozatok és alkotási folyamatok minél teljesebb megismerésére.
A különböző látásmódot, stílust és fotográfiai nyelvezetet alkalmazó művészek annyiban kötődnek egymáshoz a fénnyel való képalkotáson túl, hogy munkáik jelenleg egyidőben láthatóak Mai Manó egykori műtermének falai között. A látogató egy viszonylag széles panorámán keresztül fedezheti fel és vizsgálhatja meg a kortárs magyar fotográfia eltérő útjait, 13 képviselőjének (Bartha Zsolt Péter, Fekete András, Gulyás Miklós, Illés Barna, Koncz Zsuzsa, Kovács Melinda, Minyó Szert Károly, Sípos Dániel, Szabó Dezső, Tasnádi László, Urbán Tamás, Vancsó Zoltán, Varga István) tavaly készült alkotásain keresztül.