(MTI) - Az első napon a bútorké lesz a főszerep: noha van néhány milliós vagy azt közelítő kikiáltási ár, az átlagár alig haladja meg a 200-300 ezer forintot. Leginkább XX. század eleji, valamint a 30-as, 40-es évekből való szecessziós, Bauhaus stílusú, továbbá a '60-as, '70-es évek retró bútoraival lehet találkozni. Ezek egy része meglehetősen elhanyagolt, eredeti állapotban van kiállítva, míg többet restauráltak.
A legmagasabbról, egymillió forintról mégis egy XVIII. századi barokk könyvszekrény és egy 1890-es, angol tárgyalóasztal indul. Közelíti ezt az árat 980 ezer forinttal a Wiener Werkstatte egyik alapítója, Josef Hoffmann által 1900-ban tervezett és Bécsben kivitelezett ülőgarnitúra. Az 1920-as évek francia art deco asztalai, székei, tálalói 380 ezer forinttól 800 ezerig indulnak.
A többi stílusos darab - ülőgarnitúrák, kanapék, fotelek, tálalók, könyvszekrények - már néhányszázezer forintos áron is megszerezhető. Egy thonet mosdótál és egy romos thonet fotel 120, illetve 220 ezer forintot kóstál.
Az árverés második napján a képek kerülnek kalapács alá, jóval alacsonyabb indulási árról, bár El Kazovszkij, Moizer Zsuzsa, Orosz János, Aknay János, Gerzson Pál festményeinek megkérik a félmillió forint körüli vagy azt meghaladó árát. A ceruza-, tus-, és szénrajzokat jóval olcsóbban "mérik", emellett 30-80 ezer forintra értékelték a sokszorosított grafikai lapokat.