(MTI) - A MoMa a november 8. és január 19. között megtekinthető, Bauhaus 1919-1933: A modernség műhelye című tárlattal a XX. századi avantgárd legbefolyásosabb szervezetét mutatja be, amelyet Walter Gropius építész alapított 1919-ben Weimarban. Az intézmény 1925-ben politikai nyomásra Dessauba tette át székhelyét, a nácik 1933-ban pedig bezáratták az iskolát.
Ez az első nagy Bauhaus-kiállítás 1938 óta, amely bemutatja az iskolának az iparművészeti ágakon átívelő széles spektrumát: láthatók itt az építészet és az ipari formatervezés termékei, bútorok, textíliák, kerámiák, színház- és kosztümtervek, grafikák, fotográfiák, festmények és szobrok. A munkák többek között Anni és Josef Albers képzőművészek, Breuer Marcell magyar származású építész és formatervező, Lyonel Feininger festőművész, Walter Gropius építész, Vaszilij Kandinszkij orosz expresszionista festő, Oskar Schlemmer német, Paul Klee svájci festő és Moholy-Nagy László magyar festő, formatervező, fotográfus alkotásai.
Néhány kiállítási tárgyat a MoMa az október 4-én Berlinben zárult Bauhaus-kiállítástól vesz át. A többi mű a New York-i Metropolitan Museumból, párizsi és bostoni múzeumokból, magángyűjtőktől, valamint a MoMa saját gyűjteményéből származik.