(MTI) Most bukkant fel Huszár Vilmos (1884?1959) Kártyázók című olaj vászna. A festő az 1920-as évek végén a korábbiaktól eltérő, lényegesen játékosabb és a polgári otthonok falán szívesebben fogadott művészi alapállás felé fordult. A kép az 1928 körüli években született, stilárisan legközelebbi párdarabja a híres luganói Thyssen-Bornemisza gyűjteményben található Bakkarajátékosok címen ismert. A Kártyázókért 7,5 millió forinton kezdődik a licit.
Árverésre bocsátják Derkovits Gyulának testvéréről készített akvarelljét, amely az ugyancsak 1922-ben készült Derkovits Ernő arcképe című olaj portréhoz készült vízfestmény-tanulmány. A hátoldalon a festő özvegyétől származó felirat szerint az akvarell Derkovits hagyatékában volt 1934-ben. A képért 6,5 millió forinttól indul a licit.
A legmagasabb összegben Farkas István Magyar táj (Emlékkép), Ziffer Sándor Ligeti részlet című képének, valamint Tihanyi Lajos Konyhai csendéletének szabták meg az induló árát: mindhárom festmény 9,5 millió forintról indul.
Moholy-Nagy László tempera Kompozíciója 5,5 milliós kikiáltási árat kapott. Bortnyik Sándor Kék kompozícióját 4,8 millió forintra, az öt éve elhunyt Csernus Tibor vásznát, a Gépjavítást 1,4 millió forintra árazták. A Balaton festőjeként ismert Egry József Badacsonyi házak a fák között című képét 2,8 millió forintról indítják. A festmények között szerepelnek például Iványi-Grünwald Béla, Jeges Ernő, Kádár Béla, Koszta József, Orbán Dezső, Szalay Lajos, Tóth Menyhért és Vaszary János művei.
A grafikák sorában a Lány című, légiesen finom Gulácsy Lajos-ceruzarajznak 380 ezer forint a kikiáltási ára. Fischer György Niké, valamint Fürdő nő című plasztikája is eladó; előbbinek 160, utóbbinak 140 ezer forint a kikiáltási ára.