Milyen mértékben tanúskodnak a kiállított munkák egy adott korszakról, a politikai, kulturális és társadalmi kontextusról, amelyben létrejöttek? A gyűjteményből rendezett, május 6-án 17 órakor nyíló dunaújvárosi kiállításon külön figyelmet kapnak a kollektív emlékezet, a történelem megőrzésének és feldolgozásának kérdéskörei.
A június 13-ig látogatható Kontakt című tárlat három tematika köré épül fel: a Mozgás/szabadság témához - amely a művészek társadalmi és politikai viszonyok által befolyásolt cselekvési tereit mutatja be - azok a művek sorolhatók, amelyek a láthatóság és a láthatatlanság, a jelenlét és a hiány kérdéseivel foglalkoznak. A művészet tere a művészeti rendszer térbeli és hatalmi viszonyait tematizáló műveket jelöli, amelyek tehát a prezentációs formákat, a jelentésképződést, valamint a művészek alkotási körülményeit vizsgálják. Végül a Hasonló, de nem egyforma történetek olyan szimbólumokról szól, amelyek a közös geo-politikai térben működtek, mégis különféle módon rögzültek és élnek tovább a kulturális emlékezetben.
A dunaújvárosi Kortárs Művészeti Intézetben látható tárlat kiállító művészei: Pawel Althamer, Mária Bartuszová, Josef Dabernig, El-Hassan Róza, Erdély Miklós, VALIE EXPORT, Stano Filko, Tomislav Gotovac, Ion Grigorescu, Marina Griznic/ Aina Smid, Hajas Tibor, IRWIN, Sanja Ivekovic, Sejla Kameric, Kis Varsó, Július Koller, Jirí Kovanda, Edward Krasiski, Ladik Katalin, Denisa Lehocká, Vlado Martek, NETRAF:HI2M, Roman Ondak, Tanja Ostojic, Nesa Paripovic, Mladen Stilinovic és Heimo Zobernig.