Körkép a Magyarországon élő külföldi művészekről

Képző


KiscelliMuzeum.jpg
A Kiscelli Múzeum

(MTI) - Reuben Fowkes, a kiállítás kurátora elmondta: a kiállítás címe arra utal, hogy Magyarországon a rendszerváltás a hagyományos "forradalmi" fogalmakkal nem írható le pontosan, hiszen a változás sokkal inkább a társasági élet színterein, illetve az egyének lelkében ment végbe.

 
A tizennégy képzőművészt felvonultató tárlaton nem egy "szűk" csoport mutatkozik be, hanem széles körből válogatták ki az alkotókat. Olyanokat, akik Budapesten éltek az elmúlt húsz év során valamikor."Körképet szeretnénk adni a Magyarországhoz kötődő művészek munkáiból" - mondta a kurátor. Hozzátette, hogy a tárlat műfajilag nagyon különböző: festmény, installáció és videó is látható lesz a Kiscelli Múzeumban. A művészek nemzetisége szintén változatos: a felkért művészek között van angol, brazil, japán, skót és moldovai is. A kurátor kiemelte, hogy mindenki új művet hoz a kiállításra.
   
A kurátor és társa, Maja Fowkes is művészettörténész; ők ketten idén májusban konferenciát is szerveztek a témában a Ludwig Múzeumban. Nevükhöz fűződik továbbá az 1956-os forradalom hagyományait vizsgáló A forradalom nem kerti party, illetve az 1968-as eseményekre reflektáló Forradalom, szeretlek című tárlat is. A mostani kiállítással bővül trilógiává a sorozat.