(MTI) - Szabó Krisztina értékesítési igazgató szerint az új beadások egy része éppen a Képcsarnok galériáiban korábban vásárolt műtárgy. "Így meglehetősen populáris a kínálatunk, s ezzel néhány év alatt stabil vásárlóközönséget tudtunk kialakítani magunk körül. A gazdasági válság hatását természetesen a vevőinken keresztül mi is megérezzük. A tavaly októberi, novemberi, decemberi árveréseken az értékesítés százalékos arányban nem sokat változott, egy-egy kiemelt tételtől eltekintve azonban a licitek nem mentek olyan magasra, mint a korábbi években. Közönségünk ettől függetlenül nem csappant meg, sőt, vevőink köre tovább bővült - a művészetszerető közönség, ha kevésbé jó anyagi háttérrel, de továbbra is ott van a Képcsarnok aukciókon - mondta.
A mostani aukción nagyon visszafogottak az árak, alig érik el a néhány tízezer forintos kikiáltást. Százezer forintot, vagy annál egy kicsit magasabb összeget mindössze négy festményért és egy kisplasztikáért kérnek. Lóránt János Demeter 1998-as Újszülött című szürreális komponálású olajképéért 170 ezer forintról indul a licit. Kokas Ignác Ginza-korszakának egyik erőteljes festménye 120 ezer forintot kóstál. Konfár Gyula Erzsébet-híd vázlata és Frank Frigyes virágcsendélete egyaránt 100 ezer forintra van árazva, Tóth Ernő groteszk kis bronza pedig 140 ezer forintra.
Gyűjtői darabok emellett is vannak szép számmal. Így a Képcsarnok aukciók egyik sztárjának, Demény Miklósnak korai, 1978-as geometrikus szerkesztésű, Vízimalom című vászna akár 80 ezerért, Gerzson Páltól az absztraktba hajló Hegytetőn 70 ezer forintért szerezhető meg. Herpai Zoltán három mesevilágú, szürreális vászna 80, 45, valamint 30 ezer forintról indul. De már 20-30 ezer forintért meg lehet pályázni Ezüst György, Drégely László, Guti József, Somos Miklós, Gera Éva, Chora Erzsébet festményeket.
Számottevő a grafikai felhozatal, köztük Molnár Sándor, Paizs László, Rékassy Csaba, Banga Ferenc, Szabó Vladimír munkái.