(MTI) - Mintegy 50 fotó, hét videó, a művészek rajzolta térképek a terepről és mellé saját megjegyzések, valamint a területre jellemző talált tárgyak lesznek láthatók, valamint az expedíciós élményekről szóló magyar és angol szövegek olvashatók a magyar intézet kiállításán, amely október 14-ig lesz nyitva - mondta el Tábori András.
Elhagyott orosz laktanyában találtak például egy gázmaszkot, ezt is elhozták a tárlatra. Pécel közelében, az üres rakétabázison fölfedeztek egy olyan, 2-3 metrómegállónyi hosszúságú alagutat, amelynek falain és plafonján gyertyaláng-korommal készített gyermeteg ábrák és cirill betűs föliratok voltak, s ezeket mind lefényképezték.
Szentendrén is föltérképezték az orosz katonák hátrahagyott jeleit, amelyeket cirill betűkkel téglákba, fába vésve, korommal a mennyezetre írva találták és dokumentálták. Egy elhagyott gyár épületének rozsdás ablakrácsát, amely "fénykorában" kék-piros volt, újrafestették, s ez meglehetősen kirítt a lepusztult környezetből vagy például harsány színekkel átfestettek egy terepszínű kaput, s minderről videófelvételt készítettek - részletezte a művész.
A kiállítás előzménye, hogy tavaly az intézet honlapján vizuális blogot indítottak, s ezen jelentek meg "Budhatomi" munkái, s erre a honlap látogatottsága megduplázódott - ez adta az ötletet a mostani kiállítás megrendezéséhez - mondta el Parais Simon, a brüsszeli intézet munkatársa. Belgiumban nagyon népszerű a fiatalok körében a public art és a street art műfaja, ezért döntött az intézetigazgató, Petőcz György a két fiatal magyar intermédia művész kiállítása mellett - tette hozzá a munkatárs.
"Budhatomi" 2008-ban diplomázott a Magyar Képzőművészeti Egyetem intermédia szakán, míg Tábori András az egyetem ötödéves intermédia-festő szakos hallgatója.