A program a Dohány utcai zsinagóga előtti színpadon kezdődik, majd az érdeklődők a zsidónegyedben rendhagyó éjszakai sétára mehetnek, 22 órától fél óránként a Zachor Alapítvány diák-önkénteseinek vezetésével. A Magyar Zsidó Levéltár Goldmark terme (Wesselényi utca 7.) elől induló sétákon egy-egy csoportban legfeljebb húszan vehetnek részt, ezért érdemes előre regisztrálni az info@emlekezem.hu email címen.
A Dohány utcai zsinagóga előtti Herzl téren koncertekkel várják az éjszakázókat: a tervek szerint fellép a Söndörgő és az Odessza Klezmer Band, valamint Gazda Bence hegedül. A zsinagógában orgonakoncertekkel is várják a gazdag programon résztvevőket, és idegenvezetők közreműködésével zsinagóga-sétákat is lehet tenni.
A gyerekeknek is igyekszik kedvezni a Magyar Zsidó Múzeum (Dohány utca 2.), ahol többek között kézműves foglalkozások, maceszkóstolás és játékos kvízek lesznek, természetesen korhatár nélkül, továbbá 22.30-tól ingyenes tárlatvezetéssel lesz megtekinthető a múzeum időszaki, illetve állandó kiállítása. Gábor Anna művészettörténész 22.30-tól mutatja be a résztvevőknek a Csabai Ékes Lajos-kiállítást, ugyancsak itt Verő Tamás rabbi betekintést ad a zsidó ünnepek világába, egyebek mellett elmondja, mitől kóser a Coca-Cola.
A múzeumok éjszakáján a Magyar Zsidó Levéltárban megtekinthető a közgyűjtemény legrégibb, csaknem nyolcszáz éves illusztrált pergamenje, akárcsak az a katonaláda, amelyben a felszabadított deportáltakkal készített első jegyzőkönyveket őrizték. A második emeleten az Itt lakott Rosenthal című kiállítás a pesti zsidónegyed és az elmúlt kétszáz évben itt élők történetét mutatja be. Ráadásként az előtérben a Közös örökségünk: Zsinagógák című vándorkiállítás mutatja be a zsidóság építészetének változatosságát.
A Rumbach Sebestyén utcai zsinagógában 23 órától a Locomotiv GT tagja, Somló Tamás énekel és szaxofonozik, mellette Darvas Kristóf harmonikázik.
A zenei blokkok szünetében Jávor István filmjeivel (A bűvös város, Mesék a Zsidónegyedből) kapcsolódhatnak ki a mozgókép szerelmesei. Szintén a képi kultúra kerül előtérbe a Gettófalak című Fejér Martin-fotókiállításon, amelyen 22 és 23 óra között Kőnig Tamás vetítve mesél a Rumbach Zsinagógáról és a zsinagógaépületek továbbélési lehetőségeiről Magyarországon. A Rumbach Sebestyén utcai zsinagógában ihatnak kóser fröccsöt, ehetnek házi sütit és bio-palacsintát a múzeumok éjszakája közben megéhezők és megszomjazók.