A Műcsarnoké az első Design Management Díj

Képző

 

Az első alkalommal kiosztott Design Management Díjjal az alapítók azt kívánják elérni, hogy olyan hazai vállalkozásokat és intézményeket mutassanak be és ismerjenek el, akik a designt stratégiailag alkalmazzák és szakszerűen igénybe veszik a szervezet céljainak eléréséhez. A debütáló díjat - úgy, mint a Magyar Formatervezési Díjat is - a Magyar Formatervezési Tanács kezeli. 

 
A Design Management Díj alapítása szellemében olyan szervezeteket díjaz, amelyek - az esztétikai és formai szempontból kifogástalan design teljesítmény mellett - képesek arra, hogy a designt szervesen integrálják működésükbe. E vállalatoknál a jó design nem esetleges teljesítménytől függ, hanem előre tervezett vezetési eszköz, amely segít a szervezet versenyképességének erősítésében, az érdekeltek igényeinek mind tökéletesebb kielégítésében és a hatékonyabb gazdálkodásban. A menedzsment részese a design folyamatnak, természetesen nem az alkotási szakaszban, hanem olyan rendszereket épít fel, hogy azok a design folyamat irányítását, mérését lehetővé tegyék.
 
A rangos hazai szakemberekből álló bírálóbizottság az 58 jelölt közül idén egy vállalat és egy intézmény neve mellé tette le a voksát. Az előbbi a TUNGSRAM Schreder Zrt., amelynek a neve nem ismeretlen a nagyközönség számára: elég, ha csak a Szabadság híd világítási projektjét említjük. A cég elismerését többek között az indokolta, hogy belső designereket és külső designer stúdiókat is foglalkoztat a tudatos formatervezési stratégia jegyében. A Műcsarnok az intézményi kategóriában bizonyult a legjobbnak. Az Ernst Múzeumot és a Dorottya Galériát úgy integrálták az intézmény arculatába, hogy az eltérő pozícionálású szervezetek karaktere érvényesül a designban is.
 
Korábban: