(MTI) - A pályaműveket szeptember közepétől december végéig a nagyközönség is megtekintheti több budapesti és vidéki kórházban, illetve két budapesti galériában is.
Tudományos felmérések szerint a fájdalomérzés általában jobban rontja az emberek életminőséget, mint az adott betegségnek a tudata. Sok szervi probléma jár kínzó fájdalommal, de ma már nem csak a mozgásszervi, hanem a daganatos fájdalmak is enyhíthetők. Az egészségügyi felvilágosítás része, meggyőzni az embereket arról, hogy nem kell szükségszerűen a kór, illetve az életkor velejárójaként elfogadni a szenvedést.
A fizikai fájdalom az esetek túlnyomó többségében megszüntethető, vagy a fájdalomérzet tompítható. Ennek az üzenetnek a széles közönséghez való eljuttatása is vezérelte a szervezőket (Novartis Hungaria Kft.), amikor a pályázat meghirdetésével "megnyitották" a CMS Művészeti Szalont. Céljuk, hogy az orvosok ne csak a rendelői, kórházi környezetben adják tovább ismereteiket, gondolataikat a fájdalomról, hanem esélyük legyen más, például művészi aspektusból is bemutatni a szakmájukhoz szorosan kapcsolódó témakört.
A kiállítás-sorozat lehetőséget nyújt arra, hogy a kiválasztott pályaművek segítségével a laikusokhoz is eljusson az orvosi szakma fájdalom-ábrázolása, illetve a kiállított műveken keresztül, megismerhessék a gyógyítóknak az emberi fájdalomra - a beteg előtt általában rejtve maradó - empatikus oldalát. A benyújtott pályaműveket elbíráló zsűri Nagypál Györgyi, Szabó Marianne és Szombati Mária orvosokat díjazta.