Pinczés József az UniCredit Tehetségprogram első helyezettje

Képző


pinczesjozsef.jpg
Pinczés József alkotása
 
A pályamunkák alapján a kuratórium az ösztöndíjprogram első díját Pinczés Józsefnek ítélte, a második helyezett Orr Máté lett. A harmadik díjat Jakatics-Szabó Veronika és Betuker István kapta megosztva; a négy helyezett művész így elnyerte a pénzintézet féléves alkotói ösztöndíját.
    
Mellettük tíz fiatal részesült egyszeri alkotói elismerésben pályamunkájuk megvásárlása révén: Bárdosi Katinka, Bereczki Kata, Csabai Renátó, Dobó Bianka, Király György, Lakatos Áron, Szabó Franciska, Szerdi Gábor, Zékány Diána és Zeleiné Mucza Viktória. Alkotásaik bekerülnek az UniCredit gyűjteményébe, így arra is esélyt kapnak, hogy az UniCredit Csoport által Európa különböző városaiban évről évre megrendezett nemzetközi kiállításokon is láthassa majd őket a közönség ? mondta el a csütörtöki eredményhirdetésen Sipos József.
    

orrmate.jpg
Orr Máté munkája
 
Az UniCredit Bank ügyvezető igazgatója hozzátette, hogy a tehetségprogram meghirdetésével kettős céljuk volt: egyfelől segíteni a díjazott fiatal művészek pályájának elindulását, másrészt "felpörgetni" a magyar képzőművészeti életet.
    
Giró-Szász Krisztina, az UniCredit Tehetségprogram vezetője emlékeztetett arra, hogy a beérkező csaknem 150 pályaművet értékelő zsűribe rajta kívül Gulyás Gábor, a Műcsarnok igazgatója, Sipos József, Einspach Gábor, a Kieselbach Galéria képviselője és az Artmagazin kiadója, valamint Balogh Péter, az Amadeus Művészeti Alapítvány vezetője kapott meghívást.
    
A pályázatra a Magyar Képzőművészeti Egyetem, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara, valamint a kolozsvári Művészeti és Design Egyetem 23?33 év közötti, végzős és végzett hallgatói nyújthatták be jelentkezésüket.
    
A kiállítást megnyitó Gulyás Gábor a díjazottak biztos technikai tudását emelte ki, hozzátéve azonban: a művészi pályakezdés mindig magában hordozza a megtorpanás veszélyét. "Az ilyen kezdeményezések, mint az UniCredit Tehetségprogram ezen a holtponton segíthetnek átlendülni" ? hangsúlyozta.
    
Sipos József elmondta, hogy a tervek szerint 2012 őszén hirdetik meg a következő alkotói pályázatot, amelyre ismét várják az eddigi indulókat, valamint az új jelentkezőket is. Mint elárulta, felmerült az igény, hogy a programot a jelenleginél több hazai és határon túli egyetem hallgatói számára tegyék elérhetővé, ezért a pályázat szélesebb körűvé tétele is az elképzelések között szerepel.
    
Az UniCredit Tehetségprogram győztes pályamunkáiból összeállított kiállítás június 7-ig tekinthető meg a Dorottya Galériában.