A tárlat anyaga keresztmetszetet ad Andy Warhol munkásságáról, a mintegy hetven mű között szerepelnek a hatvanas években készült képei éppúgy, mint a nyolcvanas évekből származó alkotások.
Magyarországon utoljára a kilencvenes évek elején a Műcsarnokban volt nagyobb Andy Warhol-kiállítás, ezért a szegedi tárlat képeit úgy válogatták össze, hogy a művész legismertebb alkotásai is helyet kapjanak köztük.
A három osztrák gyűjtemény anyagából összeállított kiállítás műveinek döntő többsége szitanyomat. A szitanyomást már a második világháború során alkalmazták például propagandakiadványok elkészítésére, mégis Andy Warhol volt az egyike azoknak, akik a hatvanas években a technikát felfedezték a művészet számára.
Az egyik legismertebb Andy Warhol-mű a Marilyn Monroe-sorozat. Az alkotás alapjául egy újságban a színésznő öngyilkosságát követően röviddel megjelent arckép szolgált, a művész ezt használta fel a számtalan színváltozatban elkészített portréhoz, melyek egy egész kiállítótermet megtöltenek majd a Reök-palotában. Ahogy Marilyn Monroe híresség volt, úgy Maót is egyfajta sztárnak tekintette Andy Warhol, hiszen a hetvenes évek elején sok millió példányban jelent meg Vörös könyve világszerte.
A május 8-ig látható kiállításon bemutatják majd a művész Diana Ross- és John Wayne-portréit, a Ladies and Gentlemen-szériáját, az indiánokról készült sorozatát és még több más képét is.
Korábban: