Szalai Borbála, a kiállítás egyik kurátora a megnyitón elmondta: a kiállítás térbeli elhelyezkedése a kiállítás témájára is utal. A közösségben való együttes szórakozás helyszíne mellett, a privát bulizás terei és hangulatai jelennek meg a kiállítás termében.
?Olyan kiállítást szerettünk volna összeállítani, ahol hasonló módon érezheti magát a befogadó mint a silent disco műfajában. A kiállítás egyrészt formailag próbál erre reflektálni a fülhallgatókkal és a videomunkákkal, a témák is erre utalnak, másrészt a művészek magánbulijába is betekinthet a néző? ? magyarázta Szalai Borbála.
A silent (csendes) disco fogalmának megfelelően a közösségi lét csak látszólagos, a bemutatott művek valójában - fülhallgatók közvetítésével - a társasági élettől való elkülönülés eszközei. A fülhallgatók és a videóművek privát terekbe és szituációkba, egyszemélyes ?bulikba? engednek bepillantást; a különböző filmeket csak az intim, mégis játékosan laza hangvétel kapcsolja össze. A videók és állóképek vetítésein látható privát szituációk továbbgondolásával a befogadó saját unaloműző tevékenységeire és elkülönülésének stratégiáira is reflektálhat.
A mesterségesen zárt és sötét kiállítótérben a fényt csak a falakra vetített videóművek biztosítják, melyek egyrészt saját vonzáskörükben tartják a befogadót, másrészt kizárólag privát, egyszemélyes befogadást tesznek lehetővé.
A Silent Disco kiállítás augusztus 9-ig látható a Holdudvar Galériában, kurátorai Szalai Borbála és Lovass Dóra.