A csütörtökön nyíló kiállítás művészei közül Kovács Budha Tamás a Magyar Képzőművészeti Egyetem intermédia szakán szerzett diplomát 2008-ban. Műveire erős hatást gyakorol az utcakultúra, névjegyét otthagyja betonon, textilen, műanyagon. Mindennel fest, ami a keze ügyébe kerül: olajjal, zománccal, akrillal; a hordozó lehet vászon, vagy csak egy egyszerű fadarab - a késztermék budhatomis lesz. Pintér Gábor festő szakon diplomázott 2008-ban. Már diplomamunkáit is beválasztották a Best of Diploma illusztris társaságába. Generációjának egyik legnagyobb tehetsége ő: a szakma, és számtalan kiállításának látogatói egyaránt elismerően nyilatkoznak róla. Legtöbbször olajfestékkel dolgozik. Tábori András a művészcsoport legidősebb tagja. Jövőre fog diplomázni festő szakon, de már megtalálta a saját hangját: letisztult, koncepcionális, expresszív munkái egy megfontolt, komoly, érzelemgazdag emberről árulkodnak. Általában akril festékkel dolgozik, ami gyors munkát tesz lehetővé.
A madárvilág egyedülálló dalnokának varázslatos nászénekét ismerhetik meg látogatók ezrei országszerte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Fülemülék éjszakája elnevezésű rendezvényén május 9-én és 12-én, délután 6 órától. A Fülemülék éjszakájának minden helyszínén az MME szakemberei segítenek eligazodni a sötétben hallható hangok között, s aki pár percig csendben figyel, varázslatos élménnyel töltekezhet fel.
Az irodalmi és zenei művekben gyakran felbukkanó fülemüle (Luscinia megarhynchos), a költők éjjel daloló misztikus csalogánya csak igen ritkán kerül szem elé, az udvarló hímek kórusának hangja azonban betölti a májusi éjszakákat. A fülemüle azért különleges, mert gégéje 4 különböző hangot tud kiadni egyszerre, így a madár zenei szempontból tökéletes akkordokat is énekel.
A fülemülék dalának hallgatása közben az érdeklődők a Magyar Csillagász Egyesület szakembereinek kalauzolásával figyelhetik meg - két távcsövön keresztül - a csillagos ég rejtelmeit és látványosságait.