(MTI) - A válság idején a művészetnek még nagyobb a szerepe, mint máskor. A válság legsúlyosabb következménye ugyanis az, hogy a hagyományos értelmezési kereteket elveszíti az ember, "szétesik a kép és új eligazodási pontokat kell találni, amiben a művészet segít"- mondta Navracsics Tibor politikus a kiállítás vasárnapi megnyitóján.
A kiállítás fődíjasa Sulyok Gabriella lett. A kezdetben zenésznek is készülő soproni művész először tizenegy évesen ragadott ceruzát. 1964-ben végezte el a Képzőművészeti Főiskolát, mesterei Fónyi Géza és Barcsay Jenő voltak. Bevallása szerint az élő, a teremtett világ, az ember tájra gyakorolt hatása az, ami foglalkozatja. Bár festő szakon végzett, grafikusnak tartja magát - mondta el, hozzátéve, mindig a vonal játéka, melodrámája, tisztasága, izgalma egyszerű, illetve bonyolult megfogalmazása érdekelte.
Rendszeresen vesz részt csoportos kiállításokon, és számos önálló tárlata is volt. Láthatta munkáját a közönség Barcelonában, Párizsban, Kairóban, Chicagóban, Bagdadban, Krakkóban. Bár a Soproni Képes Céh tagja, számtalan ponton kötődik Hódmezővásárhelyhez, az őszi tárlatra első munkáit még 1972-ben küldte. Azóta igyekszik minden alkalommal jelen lenni. Mint hangsúlyozta: bár a Nyugat-Dunántúlon él, az Alföld szépsége mindig lenyűgözte.
Az 1954 óta minden esztendőben megrendezett Vásárhelyi őszi tárlatra idén több mint hatszáz műalkotást adtak be, ezek közül válogatta ki a zsűri azt a több mint kétszáz munkát, melyet november végéig mutatnak be az Alföldi Galériában.
A tárlattal párhuzamosan a Galériában - a hagyományokhoz híven - a tavalyi fődíjas, Kuruc István András festőművész alkotásaiból is nyílt kiállítás.
Emellett az Alföldi Galériában vasárnaptól láthatja a közönség az osztrák-holland művész, Franz Bodner tárlatát is. A Hódmezővásárhely testvérvárosából, a holland Haarlemmermeerből származó művész munkáit az amerikai pop-art bizonyos elemeit felhasználó, meglehetősen rajzos, élénk, gyermekrajzokhoz hasonló, színes képek jellemzik. Alkotásaival elsősorban az élet értékes kis dolgaira, pillanataira próbálja felhívni a figyelmet.
A tárlattal a két település közti húszéves kapcsolatot ünneplik a Dél-Alföldön.