(MTI) - Tizenhat szépséges, szomorú, mártír, ledér, vidám Madonna sorakozik majd a falakon - mondta Szentandrássy István hozzátéve, hogy a nőt jeleníti meg képein, a többféle kultúrában élő nőt, s egyfajta történelmi tablót is fölvonultat általuk. Lesz indiai, indián - ennek címe a Táncoló festő -, ausztrál bennszülött Madonna, európai cigány Madonna, amelynek címe: Auschwitzi Mária. "Fontos, hogy emlékezzünk rájuk, mert méltánytalanul keveset foglalkozunk az asszonyokkal" - jegyezte meg.
Nem véletlen a címadás sem, mert gyönyörű fények vannak a Madonnák arcán, s finom szellő simogatja őket, "ezért érdemes élni - az ilyen asszonyokért, ezekért a nagy szentséges asszonyokért, akik vállalják a legnehezebb feladatokat is" - mondta határozottan.
Szentandrássy István, akit barátai röviden csak Szentinek neveznek, örül a kiállításmegnyitó késői órájának, mert reméli, hogy így elfoglalt barátai is odaérnek, és a színház közönsége az Ödön von Horváth Istentelen ifjúság című darabjának megtekintése után, kifelé menet megáll és megnézi a tárlatát, azért is, mert jófajta zene is szól majd: Kathy Horváth Lajos hegedül, Lakatos Gyula zongorázik és Molnár László bőgőzik.
Az 51 éves Szentandrássy István 25 éve vette először kezébe az ecsetet, s azóta folyamatosan dolgozik. Péli Tamás híres cigányfestőt és a nagy reneszánsz alkotókat tartja mesterének. Megjegyezte még, hogy a kiállítás Madonna-képei nem eladók, a gyerekeire hagyja őket.
A Madonnák hajnalban című tárlat a Bárka Színházban október 30-ig tart nyitva.