(MTI) A felkérést vállalva a püspök egyedi olvasatban mutatja be Csontváry Kosztka Tivadar látomásos festészetét. Vezetésében hangsúlyt kapnak a biblikus helyszínek és témák, így olyan alkotások, mint a Panaszfal bejáratánál Jeruzsálemben, a Mária kútja Názáretben vagy a Fohászkodó üdvözítő.
"Udvardy György tolmácsolásában nemcsak a bibliai szimbólumok és motívumok kerülnek előtérbe, hanem e festmények elemzése nyomán jobban megérthető az a vallásossághoz hasonló misztikus elhivatottság is, amellyel a művész a munkásságának élt" ? írták.
Pécsen 1973 óta működik a Csontváry Múzeum. Az intézmény Csontváry Kosztka Tivadar (1853-1919) festőművész mintegy 100 alkotásból álló életművéből 42 műtárgyat, 14 grafikát és 28 festményt őriz. A művek a Magyar Nemzeti Galéria, a Janus Pannonius Múzeum és a pécsi önkormányzat tulajdonában vannak.
Az elmúlt húsz évben egymillió látogatót fogadó múzeum kiállítótermei a közelmúltban megújultak, tárlatának anyagát átrendezték, az intézmény két hónap szünet után január végén nyílt meg újra a látogatók előtt.