Tolvaly Ernő a PTE Művészeti Kar Festészeti Szakának Munkácsy-díjas mestere, vezetője. A magyar művészeti élet meghatározó alakja, aki jó néhány éve Pécsett él. Nagyméretű képeinek finom térbelisége, montázsszerűsége, színeinek harmóniái geometrikus kompozícióban jelennek meg. Festésmódja és a felhasznált anyagok alkalmazása egyszerre érzéki és hideg, de a létrehozott kép hordozza magában a nézővel való párbeszéd lehetőségét.
A színek, főleg a vörösök, a képek síkjainak szövevénye, mintha egy térképet látnánk felülről. A képi síkok a sokféle anyagában és megmunkálásában is különböző felületeivel más-más fajta érzéki és főleg érzelmi reakciót váltanak ki. Egyszerű hétköznapi megoldásai a felületképzésben a vászon szabadon hagyott fehéreivel reprodukálják, hozzák létre az esztétikai értelembe vett festményt, melyben egy sajátos alkotói logika alapján rendeződik képpé.
Ezek az alkotások bemutatják mindazt az eszköztárt , melyek jellemzőek Tolvaly Ernőre . A különféle képterületek nemcsak különböző anyagokkal , hanem különböző festői stílusban festettek, részleteikben tartalmaznak egy-egy követ, fotószerű darabot, homokot, márványport, egy kis bort vagy akár köménymagot is.
A kiállítás helye: Pécsi Galéria, Széchenyi tér
A kiállítás látható: 2007. február 16.- március 10.
Nyitva tartás: naponta 10-18 óra, vasárnap 12-18 óra, kedden zárva
A kép részlet!