Új oktatófüzet az FKSE múzeumpedagógiai programjához

Képző

A 2012-ben indított múzeumpedagógiai program célja az iskolai művészetoktatás kereteinek kitágítása, a kortárs kiállítóhely élővé, élményszerűvé tétele volt. A programsorozatban résztvevő diákok ? öt intézmény csaknem 150 tanulója ? a Stúdió Galériában rendezett különböző tárlatokhoz kapcsolódóan egy-egy tematikával, technikával, vagy művészeti alkotómódszerrel ismerkedhettek meg.
    

A nemrégiben megjelent füzet az év során is érintett témákat és művészeti technikákat foglalja össze kiegészítve olyan játékos feladatokkal, melyeket az érdeklődők otthon egyedül vagy a családdal is elvégezhetnek. A különböző művészeti műfajokat és technikákat, illetve az ehhez szükséges legfontosabb alapfogalmakat nem művészettörténeti példákon keresztül mutatják be a szerzők, hanem igyekeznek a gyerekek mindennapi életéhez is kötődő példákkal, vicces érdekességekkel és könnyen érthető illusztrációkkal segíteni azok megismerését. 
 
A füzet így észrevétlenül visz közelebb a naturalizmus és absztrakció közötti különbség megértéséhez, a festékkezelés jellegzetességeihez, a színek érzelmi hatásaihoz, a különböző szobrászati technikákhoz vagy a fotográfia legfontosabb alapelveihez, a makettet és modellt bemutató rész pedig a képzőművész céljainak és motivációinak megértéséhez. A kiadvány által kijelölt legfontosabb támpontok segítséget nyújthatnak közelebb kerülni a kortárs képzőművészethez és akár a mindennapi élet részévé tenni azt.
    
A programsorozat az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg az Új Magyarország Fejlesztési Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program támogatási rendszerében.