A bronzból készült Vagabondok 1999-ben mutatkoztak be először a Velencei Biennálén. Mindegyikük más és más személyiség, érzelmek széles skáláját közvetítik a játékosságtól a végtelen magányosságig. 
 

mamikonyengibarian_portre.jpg
Mamikon Yengibarian  Lugosi Lugo László portréján

Az örmény származású Mamikon Yengibarian közel 20 éve a magyar művészeti közösség tagja. Több más díj között a Derkovits ösztöndíjat is elnyerte. Nemzetközi elismertségét a Gresham Palotában is látható Kelj fel Jancsik révén vívta ki. 

 
A szoborinstallációt Roberto Prina Antonucci olasz fényképész fotósorozata egészíti ki. Prina fekete-fehér fotóira digitális úton rámásolt szövegek a "macskáknak kilenc élete van" szólást idézik. Az egykori budapesti lakos Prina őszinte emberi portréiról ismert, melyeket Európa különböző szegleteiben készített.
 
A július 31-én este 7 órakor nyíló kiállításon Halmi-Horváth István minimalista, absztrakt festő Babylon című képe is szerepel. A kis fekete diptichon az iraki megszállásra és a műtárgyak elrablására reflektál. Halmi-Horváth az ókori Mezopotámia emblematikus Istar-kapujának macskát ábrázoló motívumát vette kölcsön alkotásához. Tudvalevő, hogy az iraki hagyományok az állatoknak őrző-védő szerepet tulajdonítanak.