Tárlat Párizsban
A Magyarországról, Romániából, Ausztriából és Svájcból érkező Csáji Attila, Haris László, Kuchta Klára, Mengyán András, Mattis-Teutsch Waldemár, Tubák Csaba és Bortnyik Éva valamennyien mesterüknek tekintik Moholy-Nagy Lászlót.
Művészcsoportjukat arról a Kepes Györgyről nevezték el, aki Moholy-Nagy munkatársa volt a chicagói Bauhaus iskolában. Kepes alapította meg és vezette évtizedeken át a vizuális megújulás fellegvárának számító bostoni MIT-et a Center for Advanced Visual Studies keretében.
A Moholy-Nagy László emléke előtt tisztelgő közös tárlat alkotásai a fényeffektusok és a hologram művészete köré szerveződött. A kiállítás - melynek kurátora Kuchta Klára - július 13-ig látogatható a PMI-ben.
Kiállítás Berlinben
Az "Ungarischer Akzent" németországi magyar évad keretében a Collegium Hungaricum Berlin, az Első Magyar Látványtár Művészeti Alapítvány és a Bauhaus Archiv Berlin együttműködésében jöttek létre a Berlini Collegium Hungaricumban és a Bauhaus Archivban június 22-től látható kiállítások. A magyar intézet a művész pályájának legkorábbi, első szakaszát mutatja be, a Bauhaus Archiv utolsó alkotó periódusát, az 1936 és 1946 között készített színes fotokísérleteit mutatja be elsőként a világon.
Moholy-Nagy László (1985-1946) 1914-től 1917-ig vett részt az első világháborúban, ahol korai rajzait készítette tábori levelezőlapokra. A Bauhaus-mester művészi pályájának kezdetét jelentő rajzokból körülbelül 300 lap ismert a világ különböző gyűjteményeiben, ennek közel felét őrzi évtizedek óta az Első Magyar Látványtár Alapítvány.