Közel kilencven énekessel ünnepelt a Debreceni Egyetem Bárdos Lajos Leánykara

Zene

Telt házas koncerttel ünnepelte fennállásának ötvenedik jubileumát a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Bárdos Lajos Leánykara. A fél évszázados évforduló alkalmából tartott március 29-i eseményen egyszerre csaknem kilencven énekes állhatott a Liszt terem színpadán.

A Debreceni Egyetem Bárdos Lajos Leánykarának jubileumi koncertje. Fotó: Debreceni Egyetem
A Debreceni Egyetem Bárdos Lajos Leánykarának jubileumi koncertje. Fotó: Debreceni Egyetem

1975-ben Szesztay Zsolt vezetésével kezdte meg működését az ország egyik legsikeresebb és legrégebb óta működő női kórusa. A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Bárdos Lajos Leánykara az elmúlt ötven évben rengeteg nemzetközi helyezést ért el, számos díjat és nagydíjat nyert hazai és nemzetközi versenyeken, rangos szakmai fesztiválok meghívottja volt. Az eleinte elsősorban a szolfézs-zeneelmélet karvezetés szak hallgatóiból álló kórust 2009 és 2016 között Ordasi Péter Liszt-díjas karnagy szervezte át, ezzel újabb sikertörténet kezdődött a leánykar életében. 

A mostani hangversennyel egy nagy ívű zenetörténeti és szakmai időszakot foglaltak össze. Az évfordulóra való tekintettel voltak, akik külföldről tértek vissza, sőt még az alapító tagok közül is többen megjelentek a koncerten.

A hangversenyhez társrendezvények is kapcsolódtak: Sárosi-Szabó Márta, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar nyugalmazott tanszékvezetője és egyetemi docense az elmúlt ötven év eredményeit mutatta be a legfontosabb mérföldek kiemelésével, Szesztay Zsoltné tanszakvezető hegedűtanár és művészetoktatási szakértő, Ordasi Péter, valamint Végh Mónika,  a Szolfézs-Zeneelmélet, Karvezetés Tanszék és a Bárdos Lajos Leánykar jelenlegi vezetője pedig pódiumbeszélgetésen idézte fel az együttes alapításának történetét, a legsikeresebb időszakokat, valamint az elmúlt néhány év eredményes projektjeit.