Kína Magyarországra érkezik! - Kulturális fesztivál kezdődik Budapesten és Kecskeméten

Egyéb

 

Kína ezerszínű ? egykori és mai - kultúráját igyekszik bemutatni az Oktatási és Kulturális Minisztérium a szeptember 25-e és október 26-a között, Budapesten és Kecskeméten zajló ?Kínai kultuális fesztivál? keretében. A programsorban többek között szerepel egy, a kínai filmművészetet reprezentáló filmfesztivál, amely szeptember 25-e és október 1-je között zajlik az Uránia Nemzeti Filmszínházban. A filmfesztivál programja egy vékony, de meghatározó ?szeletét? mutatja be a kínai kortárs filmeknek, segítségével képet kaphatunk a távoli, de a világ egyik legmeghatározóbb nagyhatalmává vált ország életéről, mindennapjairól és nem utolsó sorban kulturális-művészeti életéről.

 
Az ELTE Konfuciusz Intézete, mint a kínai kultúra legfőbb magyarországi képviselője szervezésében október 2-án ismét megtartja a ?Ginkgo-napot?, amely autentikus környezetben mutatja be a szépségükről híres kínai kerteket, segít eligazodni a kínai gyógynövények közt és megismertet bennünket a kínai teafőzés rejtelmeivel.
 

A Gingko napok után, október 12-én egy igazán izgalmas kiállítással folytatódik a Kínai kulturális fesztivál Budapesten: Ink, Not Ink címmel kortárs kínai tintafestmények lesznek láthatóak a Mezőgazdasági Múzeumban. A kiállítás központi témája a tintafestészet ősi hagyományának döntő szerepe, amely a kulturális emlékezetben és számos kortárs kínai művész képzeletében jelenik meg, amikor Kína robbanásszerű gazdasági növekedésére és a hirtelen globalizációra reflektálnak. Ahogy Kínán belül egyre erősödnek a külső kulturális hatások, a művészek merészebben kísérleteznek új eszközök és technikák impozáns skáláján, ezzel példa nélküli adalékot nyújtva a nyugati és a keleti képi világnak.

 
A kiállítással egyidőben Budapesten és Kecskeméten is fellép a Kínai Központi Népdal és Néptánc Együttes, Kína egyetlen állami szintű népdal- és néptánc együttese. Kínai egyik legrangosabb társulata Kínai ?kulturális nagykövetévé? vált, több, mint 100 országba kapott már meghívást, de Kína-szerte is hatalmas népszerűségnek örvend. Budapesten a Madach Színházban és a Kecskeméti Katona József Színházban zajló előadások egy valóban sokszínű, nagy történelmi múlttal rendelkező ország sokféle kultúráját reprezentálják majd több, mint 50 táncossal és szemetgyönyörködtető látvány és lenyűgöző zenei világgal.
 
 

A Konfuciusz Intézet által szervezett programok közül kiemelkedik még egy másik, szintén látványosnak ígérkező produkció: kifejezetten a kulturális fesztivál idejére hazánkba érkeznek wushu ? akrobaták és énekesek ? akik szintén egy színes, egyedülálló műsorral várják az érdeklődőket október elején!