Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár március 15-e alkalmából állami kitüntetéseket adott át a Pesti Vigadóban csütörtökön.

Pachmann Péter televíziós szerkesztő, műsorvezető átveszi a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést Vitályos Esztertől. Fotó: Balogh Zoltán / MTI
Pachmann Péter televíziós szerkesztő, műsorvezető átveszi a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést Vitályos Esztertől. Fotó: Balogh Zoltán / MTI

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

Antal József, az Udvarhely Néptáncműhely táncművésze, koreográfusa;
Baksa József, a Nemzeti Együttműködési Közösség vezetője, a Nemzeti Identitástábor létrehozója;
Borisz Jaksov, a Pécsi Balett korrepetitora, a Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum művésztanára;
Bzugány Béla színművész, író, rendező, a Mátészalkai Kulturális Nonprofit Kft. ügyvezetője, a Buzogány Béla Színháza alapító igazgatója;
Czakóné Gacov Katalin, a szolnoki Verseghy Ferenc Könyvtár és Közművelődési Intézmény igazgatója;
Czeglédi Zsolt trombitaművész, a Magyar Állami Operaház zenekari művésze;
Csányi László operaénekes-művésztanár, a Magyar Állami Operaház ügyelője, volt magánénekese, a Mária Rádió műsorszerkesztője, író, rendező;
Csapodi Csaba, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanárképző Központjának főigazgatója, valamint a Természettudományi Kar Matematikai Intézete Matematikatanítási és Módszertani Központjának egyetemi adjunktusa, a Magyar Kutatási Hálózat Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézetének tudományos munkatársa;
Dr. Dávid Mária pszichológus, gyógypedagógus, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Pedagógiai Kara Gyógypedagógiai Intézetének igazgatója, főiskolai tanára;
Dézsi János, a gyulai Mogyoróssy János Városi Könyvtár igazgatója;
Dobos István, a József Attila Színház gazdasági igazgatója;
Domokos István, a Kossuth Rádió Országjáró magazin műsorának felelős szerkesztője;
Éri Márton népzenész, kulturális antropológus, rádióműsor-szerkesztő, a Magos és Erdőfű zenekarok tagja;
Erőss Tamás László, a Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége Felügyelő Bizottságának elnöke;
Dr. Galambos Ildikó, a nagykanizsai Pannon Egyetem Soós Ernő Kutató-Fejlesztő Központjának vezetője, egyetemi docens;
Garas Kálmán fotográfus mester, fotóművész, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Savaria Egyetemi Központjának óraadója;
Gerencsérné Dr. Berta Renáta gyógyszerkutató vegyész, a nagykanizsai Pannon Egyetem Körforgásos Gazdaság Egyetemi Központjának főigazgató-helyettese, Soós Ernő Kutató-Fejlesztő Központjának tudományos munkatársa;
Dr. Görbe Anikó, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kara Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézetének egyetemi docense, operatív igazgatóhelyettese;
Dr. Gréczi-Zsoldos Enikő nyelvész, irodalomtörténész, a Miskolci Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézete Magyar Nyelvtudományi Tanszékének egyetemi docense;
Dr. Gyires-Tóth Bálint Pál okleveles villamosmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara Távközlési és Médiainformatikai Tanszékének egyetemi docense;
Dr. Heckl István, a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara Rendszer- és Számítástudományi Tanszékének egyetemi docense;
Horváth Csaba informatikus könyvtáros, a soproni Széchenyi István Városi Könyvtár igazgatója;
Dr. Horváth Ferenc főlevéltáros, Vác Város Levéltárának igazgatója,
Horváth János, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar hegedűművésze, az Új Haydn Vonósnégyes alapító vezetője;
Hubert Erzsébet Borbála művelődésszervező és néprajzkutató, a Debreceni és Hajdú-Bihar Megyei Népművészeti Egyesület elnöke;
Kiss Gábor történész-könyvtáros, a zalaegerszegi Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár nyugalmazott igazgatója, az Informatikai és Könyvtári Szövetség és a Magyar Könyvtárosok Egyesületének korábbi alelnöke;
Kiss Gábor, a József Attila Színház színművésze, az Esztergomi Várszínház alapítója és művészeti vezetője, a Honvéd Együttes örökös tagja;
Kiss Gabriella, a Zágrábi Egyetem Bölcsészettudományi Kara Hungarológiai Tanszékének volt anyanyelvi lektora;
Kiss Margit etnográfus, restaurátor, a Néprajzi Múzeum volt muzeológusa;
Id. Lakatos Vilmos előadóművész, a Rajkó Zenekar volt vezető prímása;
Lőwey Lilla nyugalmazott pedagógus, helytörténész, irodalmi szerkesztő, irodalomkutató;
Lucza Daniella keramikus művész;
Dr. Medve Anna, a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszékének nyugalmazott tudományos munkatársa;
Mészáros István, a Széchenyi István Egyetem Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kara Távközlési Tanszékének mesteroktatója;
Dr. Mészáros László okleveles gépészmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara Polimertechnika Tanszékének egyetemi docense;
Nemessányi Éva Nóra karvezető, előadóművész, az Új Színház korrepetitora;
Nyári László előadóművész, a Rajkó-Talentum Alapfokú Művészeti Iskola és Középiskola tanára, a Kis Rajkó Zenekar művészeti vezetője;
Oláh András költő, író, a Partium irodalmi, művészeti, közéleti folyóirat főszerkesztője;
Oláh Márta karnagy, a Semmelweis Vegyeskar vezetője, a Nemzeti Énekkar nyugalmazott szólamvezetője;
Ötvös Nagy Ferenc ötvös-iparművész, etnográfus, a Dunamelléki Református Egyházkerület Ráday Múzeumának ötvös-restaurátora;
Pachmann Péter televíziós szerkesztő, műsorvezető;
Pallósiné Dr. Toldi Márta, a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár nyugalmazott igazgatója;
Petró Attila Gyula, a Nyír-Márvány Kft. ügyvezető igazgatója;
Pongrácz Zoltán Károly, a Népművészeti Egyesületek Szövetségének alelnöke, a Fehérvári Kézművesek Egyesületének korábbi elnöke;
Rigó Tamásné, a Hajdúnánási Televízió szerkesztő-riportere;
Sebestyén Imre Mihály, a Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetségének alelnöke;
Sipos Péter, a Fehér-Ablak Kft. ügyvezető igazgatója;
Somogyi-Tóth Dániel karmester, orgonaművész, a debreceni Kodály Filharmónia igazgató-művészeti vezetője, a debreceni Csokonai Nemzeti Színház operaigazgatója, Debrecen város főzeneigazgatója;
Szabady János Zoltán helytörténész;
Szóka Júlia énekművész, a Lukin László Alapfokú Művészeti Iskola zenepedagógusa;
Vásárhelyi Tamás Balázs, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány kuratóriumának volt elnöke;
Vécsy Vera Balázs Béla-díjas gyártásvezető, a Kecskemétfilm főgyártásvezetője;
Z. Németh István költő, író, pedagógus;
Dr. Zelena András Batthyány-Strattmann László-díjas gyászterapeuta, a Budapesti Gazdasági Egyetem Társadalomtudomány és Pedagógia Intézete Kommunikáció Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense, a Magyar Pszichiátriai Társaság rendes tagja.

Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

Balogh Zsigmond fafaragó mester, népi iparművész;
Bátori László, a Nagytarcsai Hagyományőrző Kulturális Egyesület elnöke;
Csörgits Krisztián, a Győri Szakképzési Centrum főigazgató-helyettese;
Eötvös Zsuzsanna, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ Nonprofit Kft. szakmai tanácsadója;
Földes Gábor, a Duna Művészegyüttes hangtechnikusa;
Dr. Gecse Annabella néprajzkutató muzeológus, a Damjanich János Múzeum Néprajzi Osztályának vezetője;
Henri Zoltán, a Vígszínház bútortárának vezetője;
Johan János, a 100 Tagú Cigányzenekar vezető prímása;
Kákonyi Éva, a József Attila Színház művészeti titkára;
Krénusz Ernő, a Kaposvári Szakképzési Centrum Eötvös Loránd Műszaki Technikum és Kollégium oktatója;
Lisztes Éva, a Berettyó Kulturális Központ igazgatóhelyettese, a Bihari Szabadművelődési és Népfőiskolai Egyesület elnöke;
Ludmányné Tóth Evelin táncpedagógus, a miskolci ELTE Best Dance Company alapítója és művészeti vezetője, a Táncpedagógusok Országos Szövetségének elnökségi tagja;
Orbán Sándor, a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Neumann János Informatikai Technikumának oktatója;
Ömböli-Köles Tímea, a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Újbudai Szakiskola és Szakképző Iskola igazgatóhelyettese;
Pánczél Lajos,  a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ Nonprofit Kft. szcenikusa;
Pup Dániel közlekedésmérnök, a Széchenyi István Egyetem Audi Hungária Járműmérnöki Kara Közúti és Vasúti Járművek Tanszékének adjunktusa.

Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

Benyovszki Beatrix, a Honvéd Együttes Művészeti Nonprofit Kft. főkönyvelője;
Berecz Lászlóné, a Matyó Népművészeti Egyesület alapítója, tiszteletbeli elnöke;
Berta Alexandra citerás, népzenész, a Hagyományok Háza népzenei szakelőadója;
Blénesi Zsolt balettművész, a Budapesti Operettszínház balettkari tagja;
Bujdosó Anna, a Bozsik Yvette Társulat táncművésze;
Csicsely Zoltán, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ Nonprofit Kft. produkciós menedzsere;
Darai Gyula Attila, a Debreceni Egyetem Műszaki Kara Járműmérnöki és Mechatronikai Intézet, Villamosmérnöki és Mechatronikai Tanszékének tanszéki mérnöke;
Déska Bertalanné hímző, viseletkészítő népi iparművész;
Dochnál Erzsébet, a Nemzeti Énekkar kottatárosa;
Dull-Daróczi Gabriella,    a Radnóti Miklós Színház női öltöztetőtárának vezetője;
Gazsó Gyula Tibor, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja Stratégiai Igazgatóságának osztályvezetője;
Dr. Hajdu Tamás gombkötő és paszományos népi iparművész;
Dr. Hansági-Haydn Nóra, a Pannon Egyetem jogi és beszerzési igazgatója;
Kopácsi Ágnes, az Új Színház Nonprofit Kft. szervezési osztályvezetője;
Lencz István, a Győri Balett díszítője;
Németh Mária, a Hagyományok Házának főkönyvi könyvelője;
Pozsár Rózsa, a József Attila Színház Nonprofit Kft. fodrásztár-vezetője;
Stangl Krisztina Judit, a Győri Szakképzési Centrum gazdasági vezetője;
Tóth Erzsébet, az Új Színház Nonprofit Kft. jelmeztár-vezetője;
Tóth János Gergely, az Új Színház és a Babits Mihály Színház színművésze;
Vajda Tünde Gabriella, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara Kommunikációs és Nemzetközi Központjának kommunikációs vezetője;
Zsiniczki Márta, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház női szabója.