A Kockacukor minden hónap utolsó csütörtökén jelentkezik majd a Benczúr Házban, amelynek nagytermét ezekre az estékre kávéházzá varázsolják.
Az első este, a sorozat tulajdonképpeni megnyitója, a kávéházi történetek köré szerveződik. Vincze Lilla vendégei Bencze Ilona Jászai Mari-díjas színművész, Saly Noémi muzeológus, irodalom- és Budapest-történész, Térey János költő és Zeke Gyula szépíró-történész lesznek. A vendégek egy finom kávé és sütemény elfogyasztása mellett az ő segítségükkel, valamint versekkel és zenével idézhetik fel az elmúlt korok budapesti kávéházainak világát.
?Igyekeztem olyan témákat találni, amik foglalkoztatnak, és amik fontosak számomra. Szerettem volna összegyűjteni a különböző művészeti és tudományágakat, és azon képviselőiket, akiket ismerek és sokra becsülök. Az estekbe természetesen belecsempészem majd a zeneimádatomat is. Ez a rendezvénysorozat egy kulturális misszió számomra: a lényege, hogy a különböző szellemiségű emberek kulturális találkozási pontja legyen, ahol összejöhetnek és beszélgethetnek. Nagy hangsúlyt fektetek arra is, hogy bevonjam a közönséget. Lesznek párbeszédek és különböző szellemi játékok is?- mondta el Vincze Lilla, a Kockacukor háziasszonya.
Az első alkalommal kimondottan a kávéházi életről lesz szó, utána viszont minden hónapban új témákkal jelentkeznek, természetesen a kávézós hangulatot ugyanúgy fenntartva. A márciusi programterv is készen van már, ott a film és a színház világába kalauzolják el a látogatókat, méghozzá sok muzsikával. Viczián Gábor bárzongorista közreműködésével helyet kapnak a sanzonok, régi budapesti dalok, és persze Lilla zenekara, a Napoleon Boulevard sanzonos dalai is.
A március 20-i eseményről már most lehet tudni, hogy négy színészóriás kerül majd a középpontba: Ruttkai Éva, Latinovits Zoltán, Gábor Miklós és Vass Éva. A kulturális estek állandó része lesz egy-egy kiállítás is. Első alkalommal a Rákóczifalva Maci Múzeum több száz éves mackóit, illetve kávéházi kellékeket mutatnak be.
?Olyan kávéházi hangulatot álmodtam meg, ami régen az Andrássy úton lehetett a különböző orfeumokban, ahol az emberek találkoztak és beszélgettek egymással. Ezt szeretném visszahozni, mert úgy gondolom, hogy ez a kultúra hiányzik a mai világból, hiszen nem jut rá idő. A Benczúr Ház igazgatónője, Szilágyi Maya szerencsére ugyanúgy gondolkodik ebben a kérdésben, mint én. Egy kiváló csapat segített a szervezésben, nélkülük mindez nem jöhetett volna létre?? nyilatkozta a Vincze Lilla.