Húsz kortárs kolumbiai költő műveivel ismerkedhetnek meg az érdeklődők a Cervantes Intézet, a Kolumbiai Köztársaság Magyarországi Nagykövetsége és a kötet kiadója, a Petőfi Kulturális Ügynökség közös eseményén. A kolumbiai költészet gazdagsága és sokfélesége mellett kétségkívül számos olyan témával is foglalkozik, amely már évtizedek óta sújtja az országot, mint a gerillaháborúk, a drogkereskedelem és mindaz az erőszak, amely ezekkel jár. Ugyanakkor a kortárs költészet egyfajta fegyverré is vált az ez elleni küzdelemben hitelességével, kifejezett békevágyával és a történelmi emlékezetre való törekvéssel.
A többségükben női költők új színt hoztak a kolumbiai költészet világába, hiszen műveik gyakran innovatívabbak és merészebbek férfi költőtársaikénál. Az antológia napjainkban is aktívan publikáló, rangos szakmai díjakkal kitüntetett szerzők verseiből válogat.
A versválogatást Halmosi Sándor költő és Fernando Rendón-Rómulo Bustos költő, irodalom tanár készítette. A március 16-i könyvbemutatón Halmosi Sándor, valamint néhány fordító, Lakatos-Báldy Zsuzsanna, Boda Benjamin és Balázs F. Attila személyesen beszélgetnek a kolumbiai kortárs költészetről.
Imrei Andrea fordító, szerkesztő vezetésével március 14-től kéthetente kedden olvasóklub indul, amelynek célja, hogy a 20. század egyik leghíresebb írója, Julio Cortázar munkásságát más szemszögből vizsgálja meg. A résztvevők Cortázar novelláiból válogatva olyan témákat fognak elemezni, amelyek ma is központi jelentőségűek az ember számára. A klub bizalmas légkörében az irodalom és róla folytatott beszélgetés kiépít egy olyan utat, amelyen érdekes és eddig nem ismert kérdéseket tehetünk fel magunknak, miközben elmélyedünk a spanyol nyelvű irodalom remekműveiben. Ezek mellett a Cervantes Intézetben Juan Pablo Bertazza író vezetésével március 21-től heti rendszerességű Mikronovella workshop indul. Az online írásműhelyhez legalább B2-es spanyol nyelvtudás szükséges.