Az esemény fő célja annak bemutatása és megismerése lesz, hogy a világörökség digitalizálása, dokumentálása, védelme és kezelése során milyen tapasztalatokat szereztek akár a nagyobb, közszférához kapcsolódó szervezetek(UNESCO, EU), akár a magánalapítványok(Getty Alapítvány, WHO), és a különböző célok elérésében a különböző szervezetek milyen céllal és technikával közelítették meg a kérdést.
A konferencia résztvevői széles körű elméleti és technológia megközelítésmódokat ismerehetnek meg, és a szervezők céljai szerint a tanácskozás végére talán kialakítják egy mindenki számára elfogadható módszertan alapjait is.
Tervezett programok:
37. CIPA NEmzetközi műhely: e-Dokumentáció és Szabványok a Kulturális Örökségben (http://cipa.icomos.org) 7. VAST nemzetközi szimpózium a virtuális valóságról, régészetről és kulturális örökségről; 4. Eurographics műhely: grafika és kulturális örökség; 1. Euro-Med információtechnológia a kulturális örökségben konferencia; EPOCH közgyűlés és kis- és középvállalkozásokkal kapcsolatos gyűlés; 6. RecorDIM kerekasztal. (http://extranet.getty.edu/gci/recordim/) Részletek és a jelentkezési lap a rendezvény oldalán található.