A pályázaton Budapest és a fővárosi kerületek kivételével valamennyi magyarországi város helyi önkormányzata, a helyi önkormányzat intézménye, vidéki városban működő társadalmi szervezet, illetve vállalkozás vagy más jogi személy részt vehet.
 A magyar dal fővárosa címet az a város kaphatja meg, amelynek - mint a pályázás feltételei között szerepel - szándékában áll 2013. szeptember 8-án különleges, izgalmas, egyedülálló programmal ünnepelni a magyar dal napját. A pályázó városoknak biztosítani kell tudni a magyar dal fővárosa programhoz szükséges helyszíneket, valamint az esemény pénzügyi hátterét, a program politikamentes megszervezését.
 


    A pályázónak projekt-tervet kell készítenie, amelyben ismerteti a tervezett műsorral és annak lebonyolításával kapcsolatos elképzeléseit, valamint csatolja a rendezvény helyszíneinek műszaki leírását, a tervezett fellépők névsorát és a tervezett költségvetést. A pályázatot a megvalósításra tett szándéknyilatkozattal a Magyar Dal Napja Nonprofit Kft. címére (1068 Budapest, Városligeti fasor 38.), valamint e-mailen is meg kell küldeni a magyardalnapja@gmail.com címre. Beadási határidő: 2013. március 19.
    A beérkezett pályázatokat művészekből, szakértőkből álló bírálóbizottság értékeli, a megvalósíthatóságot és a projekt megalapozottságát egyaránt mérlegelve. "Az elbírálás során előnyt jelent, ha a pályázó rendelkezik a települési önkormányzat, valamint a jelentkező szponzorok megvalósítást célzó szándéknyilatkozatával" - írták a szervezők, akik április 3-án hirdetik ki a győztes várost.
    A Magyar Dal Napja Nonprofit Kft. az eredményhirdetést követően megállapodást köt a magyar dal fővárosával, amelyben többek között együttműködést vállal a tervezett műsor megvalósítására.
    Először 2010-ben hirdették meg a magyar dal fővárosa pályázatot. A címet - amely az évszámmal kiegészítve örökre a városé marad - elsőként Eger, 2011-ben Nyíregyháza, tavaly pedig Szombathely viselhette.
    A magyar dal napját Presser Gábor kezdeményezésére először a 2008-as Sziget fesztivál mínusz egyedik napján rendezték meg. A következő esztendőtől szeptember második vasárnapján tartják, és párhuzamosan több helyszínen, köztük vidéki városokban is megszervezik az eseményt. Tavaly országszerte mintegy 40 ezren látogatták a magyar dal napja rendezvényeit.

 
(Forrás:mti.hu) 
(Fotó: www.schoolturmix.hu)