Miközben Bob Geldof, Bono és a hozzájuk hasonló jótét lelkek azt hiszik, hogy olyan ötletekkel és megakoncertekkel, mint a Band Aid, a Live Aid vagy a Live 8 hozzájárulnak a szegénység problémájának megoldásához, csak növelik a korrupciót és az afrikai államok függőségét - legalábbis így véli Jobs Selasi, az African Aids Action nevű segélyszervezet elnöke, aki nem kevesebbet állít, minthogy a Band Aid előtt jobb volt a fekete kontinensnek.
Abban mindenképpen, hogy míg az 1984-ben életre hívott szupercsapat előtt az afrikai kormányok költségvetésük összeállításakor húsz százalék nyugati pénzzel kalkuláltak, addig mára ez a függőség jóval erőteljesebb, az arány meghaladja a hetven százalékot - állítja az etióp származású, de Nagy-Britanniában élő Selasi.
A nyugati média ráadásul eltereli a figyelmet a problémák gyökeréről, egyik oldalról frusztrál, a másik oldalról együttérzést kelt, de sosem foglalkozik azzal, hogy milyen eszközökkel lehetne hatékonyabban felszámolni a szegénységet. Selasi úgy gondolja, hogy a változás csakis belülről jöhet, kívülről kikényszeríteni téves, járhatatlan út.