"Az egykori náci vezér képeit mindenki által hozzáférhető nyílt forrásokból, többnyire régebbi könyvekből és az internetről vettük át" - mondta újságíróknak Radomir Fiksa. A vállalkozó egy tetoválási stúdiót működtet Prágában, s erről a témáról az elmúlt években több könyvet is megjelentetett. Az Adolf Hitler - Akvarely című kötet Fiksa szerint eredeti munka, s a képeken kívül csak aránylag szűkszavú, tényekre alapozott ismertetést közöl Hitler festészeti munkásságáról. "Hitler művészetét több szakaszra osztottuk. A szövegben azonban sem szakmai, sem történeti értékelésekkel nem találkozik az olvasó" - fejtette ki a kiadó.
Csehországban a rendszerváltás után három esetben is kiadták Hitler Mein Kampf című művét. Az utolsó kiadás kritikai kísérő szöveg nélkül jelent meg, s ezért a kiadóját, Michat Zítkót 2000-ben három évi szabadságvesztésre és kétmillió koronás pénzbüntetésre ítélte a bíróság. Zítko azonnal fellebbezett, s 2005-ben a cseh legfelsőbb bíróság igazat adott neki, megtisztította a nevét, s a korábbi bírósági ítéletet semmisnek nyilvánította.
Az Adolf Hitler festményei, illetve a neki tulajdonított képek az utóbbi években időnként különféle árveréseken tűntek fel. Két éve Nagy-Britanniában egy aukción 115 ezer fontért adták el a Hitler 21 tájképét és karcolatát tartalmazó csomagot. A történészek szerint ezeket a képeket Hitler az első világháború idején festette, amikor német katonaként a nyugati fronton szolgált. A képek iránt érdeklődők egybehangzóan azt állították, hogy ebben az esetben nem a náci vezérről, nem az iránta való érdeklődésről van szó, hiszen a képek jóval korábban keletkeztek. A legnagyobb Hitler-kép kollekciót Belgiumban találták meg. A képeket állítólag egy francia menekült család hagyta ott, amikor 1919-ben visszatért hazájába.
Az pedig még a szakértőket is meglepte, hogy Hitler rajongott a Disney-figurákért.