(MTI) - A jubileumi árverés összességében gyengébb volt a tavalyinál, hiszen a könyvek csaknem tíz százaléka megmaradt, de csaknem négyszázhúsz régiség talált új gazdára. A katalógusba 460 tétel került, amelyből 44 várja, hogy jövőre akár újra kalapácsa alá kerülhessen.
A legnagyobb meglepetés Fekete István regénye, A koppányi aga testamentuma volt. Az 1937-es első kiadás aranyozott vászonkötésben négyezer forintos kikiáltási árat követően negyvenezer forintért kelt el. Reizner János négykötetes művét, a Szeged történetét nyolcvanezer forintért kínálta eladásra tulajdonosa, és végül a lelkes gyűjtők licitálására kétszázhúszezer forinton kelt el. A másik hasonlóan népszerű tétel Kós Károly alkotása, az Attila királyról ének 1923-as, aláírt kézzel számozott példánya volt. A nagyon ritka kis bibliofil kötet a szerző sztánai műhelyében készült három könyv egyike. Ezért a darabért szintén legalább nyolcvanezer forintot akart kapni régi tulajdonosa, aki végül 230 ezer forinttal térhetett haza.
Szegeden egyebek mellett nagyon népszerű a helytörténeti anyag. Bálint Sándor dedikált műve, a Szeged népe a kikiáltási ár hatszorosáért cserélt gazdát, csakúgy, mint a másik, szintén általa szignált írás, A disznótartás és disznótor szegedi hagyományai.
Korábban: