A délelőtti Megérthető zene sorozatban ezúttal a jazz és az opera találkozása áll a középpontban. Gershwin Porgy és Bess című műve a 20. század kiemelkedő pillanata, amelyben Gershwin jazz-zel való anyanyelvi viszonya találkozik a klasszikus opera tradícióival. A kicsit bonyolult történet hihetetlen kifejező és plasztikus jelenetekben, zeneszámokban kel életre. Az operából többféle hangversenyre szánt zenekari szvit készült, többek között Gershwin tollából is. Ezen az estén a BDZ kiemelkedően tehetséges muzsikusa, Szüts Apor által készített zenekari szvitet szólaltatják meg, amelyben az opera szinte minden emblematikus motívuma megjelenik. A koncerthez Hollerung Gábor karmester fűz magyarázatokat.
A délutáni családi hangversenyen az együttes saját produkciója kel életre a Zeneakadémia színpadán. Az Ezeregyéjszaka zenéi, avagy: mi történik, ha egy lomtalanításkor kidobásra ítélt lábtörlő egyszer csak megszólal és kegyelemért könyörög? A BDZ meséje egy kissé beképzelt és szemtelen varázsszőnyeg segítségével elrepít a gonosz szultán birodalmába, ahol szédítő és roppant életveszélyes kalandok várnak hőseinkre. A varázslatos Keletet megidéző zenei részleteket Rimszkij-Korszakov, Saint-Saëns, Verdi, Ippolitov, Grieg, Nielsen, Hacsaturján és Muszorgszkij műveiből válogattak. Az öt éven felülieknek szánt koncert szövegírója és mesélője Turcsányi Ildikó, vezényel Guido Mancusi.
A BDZ-nap délutánján immár hagyományosan a Budafoki Dohnányi Zenekar büszkeségei mutatkozhatnak be. Idén a friss Liszt-díjas Corpus Harsona Kvartett ad fergeteges koncertet. A kvartett 2001-ben alakult, s az elmúlt 23 évben minden nemzetközi versenyen komoly sikereket értek el, több kontinensen turnéztak, s itthon is a zenei élet állandó szereplői. A Corpus Harsona Kvartett jelenlegi tagjai főállásban a Budafoki Dohnányi Zenekar művészei: Sütő András, Pálinkás Péter, Gáspár Olivér, Hegyi Gábor. Ezen a hangversenyen egy korokon és műfajokon átívelő programot hallhatnak, melyhez csatlakoznak barátaik és pályatársaik: hallhatjuk őket további rézfúvósokkal, orgonával, népi hangszerekkel és szimfonikus zenekarral kiegészülve. Sokszínű, változatos műsoruk során megszólalnak harsonára készült átiratok Corellitől kezdve Bartókon át egészen a Queenig.
A BDZ-nap esti hangversenyének presztízsét külön emeli, hogy három kortárs zeneszerző, Vajda János, Orbán György és Guido Mancusi – akik mindannyian a zenekar és személyesen Hollerung Gábor barátai és pályatársai – egy-egy művel ajándékozzák meg a hallgatóságot. Mindhárom zeneszerző zenei gondolkodása és stílusa rendkívüli módon közönségbarát, műveik sokszínűek, hol szórakoztatók, hol megrendítők. Az est első részében két ősbemutató csendül fel: Orbán György egy készülő szimfóniájának első tételét, valamint Vajda János zongoraversenyét hallhatják Réti Balázs szólójával. A hangverseny második részében a már megszokott virtuális szimfónia tételei szólalnak meg, mely a 70. születésnapját ünneplő zenekarvezető, Hollerung Gábor személyes választása: a virtuális szimfóniát Wagner, Mancusi, Dvořák és John Williams művei alkotják.