Közel száz kortárs alkotóval vár a FIKSZ iparművészeti vására

Program

A Független Iparművészeti Kortárs Szalon (FIKSZ) idén immár hetedik alkalommal rendezi meg iparművészeti vásárát az MNMKK Petőfi Irodalmi Múzeumban. Az április 12-13-i eseményen egy hétvége alatt közel száz hazai kortárs iparművésszel találkozhatnak a látogatók.

Imecs Kata Felhő párna című alkotása
Imecs Kata Felhő párna című alkotása. Forrás: FIKSZ

A FIKSZ annak a hazánkban még kevéssé ismert megközelítésnek a nagykövete, amely szerint az alkotó és a közönsége közösen adják meg a műtárgyak jelentését és kvalitását, ezért idén immár hetedik alkalommal rendezi meg iparművészeti vásárát a Petőfi Irodalmi Múzeum emeleti dísztermeiben.

Az érdeklődők az iparművészet összes ágát megtalálhatják a húsvétot megelőző hétvégén: keramikusok, porcelántervezők, üvegművészek, ötvösök és ékszertervezők, textilművészek (nemezművészek, selyemfestők, gobelinművészek, szőnyeg- és lakástextil-tervezők, szövöttanyag- és ruhatervezők), bőr- és fatárgytervezők, könyv- és papírművészek, illetve grafikusok hazai kiválóságait. Az április 12-13-i eseményen egy hétvége alatt egy helyszínen közel száz hazai kortárs iparművésszel találkozhatnak a látogatók.

A FIKSZ célja a kortárs iparművészet népszerűsítése. Egyfelől teret biztosít, hogy az alkotók és közönségük személyesen megismerjék egymást, másrészt visszahozza az „egyenesen a mester kezéből” vásárlás tradicionális szemléletét.

„Feladatomnak és legfontosabb célkitűzésemnek tartom, hogy módot és lehetőséget teremtsek a nonverbális művészeti ágak, ezen belül a kortárs iparművészet – nemzeti kincsünket és örökségünket gyarapító – képviselőinek, hogy minél több fórumon, minél nagyobb gyakorisággal mutatkozhassanak be a tárgyi kultúrára érzékeny közönség előtt” – mondta Alt Andrea, a FIKSZ alapítója, kurátora.

Zöldhullám iparművészeti kiállítás

A természet ébredésének ritmusát követve kapcsolódó kiállítás, a Zöldhullám, az érkező megújulást és az újjászületés dinamikáját állítja középpontba. A tárlaton részt vevő iparművészek arra vállalkoznak, hogy alkotásaikon keresztül mutassák be, hogyan bontakozik ki a természet az álmos csend után, és miként válik az újjászületés szimbolikus folyamata a művészi kifejezés inspirációjává. A tavaszi megújulás a természeti környezeten túl az emberi lélek ébredését is jelképezi – az újrakezdés és a növekedés lehetőségeit hordozva. A művek nemcsak vizuális formáikkal, hanem üzeneteikkel is arra törekednek, hogy kézzelfoghatóvá tegyék a természet örök szépségét és megújuló erejét. A Zöldhullám iparművészeti kiállítás a FIKSZ Tavaszi Iparművészeti Vásárral együttesen kerül megrendezésre. Mindkét rendezvény díjmentesen látogatható.

FIKSZ Tavaszi Iparművészeti Vásár és Zöldhullám iparművészeti kiállítás – április 12–13. (11–19 óra, illetve 11–18 óra között), Petőfi Irodalmi Múzeum. További információk a FIKSZ honlapján.