1992 óta az évi mintegy nyolcezer vendég a 6000 négyzetméteres területen tájékozódhat például az amerikai polgárháború idején alkalmazott balzsamozási eljárásokról és arról, hogyan készültek a koporsók 1900 körül, vagy tanulmányozhatja az utóbbi néhány évtized híres amerikai személyiségeinek temetéséről készült dokumentációkat.
Csak egy valamit ne keressen, aki ide látogat: rendet. Egy hatalmas csarnokban közvetlenül egymás mellett áll az az ezüst színű "Mercedes Hearse", amelyen 1982-ben Grace Kelly tette meg utolsó útját, és egy 140 ezer dollár értékű halottaskocsi, amelynek a tetejét egy kínai templom makettje díszíti. A szomszédban egy apáca áll egy hatalmas hármas koporsó mellett: ebbe temettek egy korán meghalt kisgyereket, majd szüleit is, akik a megrázkódtatás miatt öngyilkosságot hajtottak végre. Odébb Hófehérke üvegkoporsója, s mellette több ódon ónkoporsó látható. A bemutatott díszes fehér hintó Walt Disney bármelyik mesebeli hercegnőjének megfelelt volna, de a valóságban gyerektemetéseknél használták.
Hófehérke üvegkoporsója a múzeumban
Az amerikaiak már a XX. század elején is újító szelleműek, ugyanakkor kényelemszeretők voltak: ezt bizonyítja az egyetlen, még meglévő halottasbusz: az 1916-ban még használt járműbe a húsz főnyi gyásznép, és a koporsóvivők mellett befért a koporsó is.
Külön részt szántak a múzeumban az amerikai elnökök temetésének. Itt himnikus zenei kíséret mellett látható többek között egy katonai csizma, amelyet gazdája a Ronald Reagan temetése alkalmából rendezett díszszemlén viselt, továbbá néhány zászlócska ugyanezen elnök halottaskocsijáról.
Újságcikkek garmadája dokumentálja az olyan kimagasló amerikaiak túlvilágra távozását, mint Elvis Presley, Judy Garland, Henry Ford, Frank Sinatra vagy John D. Rockefeller.
(Múlt-kor/MTI-Panoráma)