Andrea Seidler a XVIII. században megjelent német és magyar nyelvű sajtótörténet legkiválóbb művelői közé tartozik. Tudományszervezői munkásságát több internetes adatbázis létrehozása fémjelzi, így elérhetővé tette az 1764-től kiadott Pressburger Zeitungot, jelenlegi Digihung projektjében a korabeli magyar és német nyelvű sajtótermékeket digitalizálják. Számos, magyar írók műveiből készült irodalmi antológia német nyelvű kiadásat és kortárs magyar szépirodalmi művek fordítása fűződik a nevéhez.
Az Universität Wien Összehasonlító Irodalomtudományi Intézetén belül működő Finnugor Tanszéken igazi, nemzetközi szinten ismert és elismert, a magyar kultúra és tudományosság szolgálatában álló műhelyt teremtett. Bécs-Budapest viszonylatában az elmúlt tizenöt évben számos interdiszciplináris kutatás vezetőjeként nemzetközi kongresszusok és műhelykonferenciák szervezője volt.
A Kultúratudomány elmélete és gyakorlata című magyar nyelvű, nyilvános előadássorozata a kultúra fogalmának különböző definícióival foglalkozik. Andrea Seidler előadásaira a kutatóegyetemi TÁMOP vendégprofesszori pályázat keretében kerül sor. Az ?Európai Léptékkel a Tudásért, ELTE?-projekt így egyedülálló lehetőséget biztosít arra, hogy nemzetközi hírű kutatók érkezzenek az egyetemre.
Az előadások időpontjai és tematikája:
március 28. hétfő, 16.00
A kultúra fogalom történeti változásai
március 29. kedd, 16.00
Kultúra és interkulturalitás
március 30. szerda, 16.00
Kultúratudomány és történeti tudományok
március 31. csütörtök, 16.00
Tér és idő fogalmak a kultúratudományban
Az előadások helyszíne:
ELTE BTK, 1088 Bp. Múzeum krt. 6-8.
Ifjúsági épület, III. em. Nagyterem