A találkozón valamennyi résztvevő egyetértett abban, hogy a Nemzeti Színház megkérdőjelezhetetlen része a nemzeti kulturális intézményeknek, ezek körének meghatározásakor ezt egyértelműen rögzíteni kell.
Az egyeztetésen a tárca vezetője egyértelművé tette, hogy még az ősszel pályázatot ír ki az év végével megüresedő igazgatói posztra, bár ez nem lenne kötelezettség a minisztérium számára, hiszen a Nemzeti Színház jelenleg részvénytársaságként működik. A pályázati kiírás elvárásainak megfogalmazásában Hiller István partnerséget ajánlott a színház delegációjának: azt kérte, hogy a tárca kulturális szakállamtitkárságával együttműködve dolgozzák ki a következő vezető legfontosabb feladatainak listáját. A felkérést és a partnerséget a Nemzeti társulatának tagjai örömmel üdvözölték és elfogadták. A jelenlévők ugyanakkor egyetértettek abban, hogy az új igazgató kiválasztásáról szóló végső döntés felelőssége kizárólag a miniszteré.
A Jordán Tamás vezette delegáció tagjai és a kulturális miniszter abban is egyetértett, hogy a Nemzeti Színház szakmai munkájának folyamatossága és színvonalának töretlen megőrzése érdekében szükséges egy olyan átmeneti időszak, amelyben a leköszönő igazgató együtt dolgozhat a majdani pályázat nyertesével.
Az Oktatási és Kulturális Minisztérium épületében délután megtartott tárgyaláson a szakminiszter arról tájékoztatta Jordán Tamás igazgatót és munkatársait, hogy nincs terv a Pesti Magyar Színház és a Nemzeti Színház összevonására, sem pedig bármelyik intézmény épületének eladására.