Siflis Zoltán, a kulturális bizottság elnöke elmondta, hogy a vajdasági magyarság több évtizedes törekvése valósul meg a Vajdasági Magyar Nemzeti Színház létrejöttével.
Kovács Frigyes színész, a magyar társulat korábbi igazgatója kiemelte: annak ellenére, hogy egyesek nem tartják szükségesnek a Vajdasági Magyar Nemzeti Színház létrejöttét, szerinte arra igenis szükség van és az intézmény a délvidéki magyarok nemzeti büszkesége, a nemzeti felemelkedés egyik tartóoszlopa kell, hogy legyen.
Az MNT 4. ülésén javaslatot fogadtak el a tizenötnél kevesebb tanuló részére megnyitandó magyar nyelvű tagozatokról, valamint a délvidéki magyarság kulturális intézményeinek kiemelt jelentőségűvé való nyilvánításáról. Összesen 19 közoktatási intézmény nyújtott be kérelmet a magyar nyelvű tagozatok jóváhagyására, valamennyit jóváhagyták.
Kiemelt jelentőségű magyar kulturális intézménnyé nyilvánították a Szabadka, Magyarkanizsa, Topolya, Zenta, Óbecse, Újvidék, Ada, Negybecskerek, Zombor, Nagykikinda, Pancsova, Fehértemplom intézményeit.
A tanácskozáson Korhecz Tamás, az MNT elnöke bemutatta a tanács 2010-2016-os időszakra vonatkozó oktatásfejlesztési stratégiáját, amelyben 12 program szerepel.