Művészeti Intézet alakult a BKF-en

Kultpol

 Göbölyös Luca is a tanárok közt  (Gábor Imre felvétele)

2010 szeptemberében négy művészeti alapképzés indul a főiskolán, ezekre a február 15-én lezáruló felvételi időszakban lehet először jelentkezni. A hallgatók olyan szakokon tanulhatnak, mint a mozgóképkultúra, a fotográfia, a média design és a tervezőgrafika.

 
"A Művészeti Intézet révén a BKF olyan felsőoktatási intézménnyé válhat, amilyenre nincs példa Magyarországon" - mondta Kepes András, a BKF Kommunikációs és Művészeti Kar közelmúltban kinevezett dékánja. "A fotográfia, a digitális technika, a számítógép, a grafika, a film és a videótechnika ma már összefonódik a művészi gyakorlatban, miközben a hagyományos hazai oktatás többnyire még mindig külön kezeli ezeket a kommunikációs műfajokat. A BKF Művészeti Intézet ezen kíván változtatni. A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolán 2010-től egy intézményben oktatják a kommunikációt, a művészetet és az üzleti tanulmányokat, ami így egyedülálló módon lesz képes felkészíteni a hallgatókat egy olyan szemléletre, amely a nemzetközi művészi és piaci gyakorlatban régóta természetes."
 
A világszínvonalú szaktudáson alapuló művészeti képzés szakvezetői olyan elismert szaktekintélyek, mint Gőbölyös Luca DLA, a fotográfia szak, Pásztor Erika Katalina DLA, a média design szak, Kepes András DLA, a mozgóképkultúra szak és Oláh György DLA, a tervezőgrafika szak vezetője, valamint Július Gyula, a kreatív vizuális stúdiumok vezetőtanára. A négy szak oktatói szintén a szakma kiemelkedő mesterei.
 
A szakokkal és az ott tanító tanárokkal való személyes megismerkedésre december 12-én, 10 órától a BKF Körépületében (Budapest 1148, Nagy Lajos király útja 1-9.) megrendezendő nyílt napon van lehetőség.