(MTI) - Az OKM október 1-jén adta át a koncepció tervezetét a reprezentatív szakmai és érdekvédelmi szervezeteknek, amelyek november 9-ig nyújthatták be kiegészítéseiket, módosítási javaslataikat a Magyar Színházi Társaság útján a minisztériumhoz - idézte fel Schneider Márta a színházi törvény koncepciójának megvitatására rendezett nyílt napon, amelyen 26 hozzászóló, köztük 17 szakmai szervezet képviselője mondja el véleményét.
Mivel a munkaanyag a színház mellett a zene és táncművészet szervezeteinek működéséről is szól, így inkább előadóművészeti törvénynek nevezhető. Schneider Márta összegzése szerint számtalan vélemény érkezett a tárcához, a tervezetet nemcsak a szakmai szervezetek véleményezték, hanem sok magánszemély, művész is. A legtöbb hozzászólás a költségvetési támogatás rendszerének átalakítása kapcsán született.
A szakállamtitkár a koncepcióhoz fűzött kritikai észrevételek között említette a független, nem állami vagy önkormányzati színházak véleményét, amelyek határozottabban szeretnék látni szerepüket a törvényben, nagyobb állami garanciát kérnek a működésüket illetően. A zenei, illetve a táncművészeti szerveztek pedig azt szeretnék, ha még alaposabban kidolgoznák a rájuk vonatkozó sajátos szabályokat.