Az idén először látható az iparművészet két ágát képviselő Kozma- és Moholy-ösztöndíjasok kiállítása az Iparművészeti Múzeumban. A klasszikus műhelymunkával készült egyedi alkotásokat hét textil-és öltözéktervező, négy ötvös, két szilikát és egy tipográfus készítette.
A 17 korszerű, a nagyüzemi sorozatgyártás lehetőségét is magukban hordozó design és terv között láthatók épületkerámiák, világítótestek, bútorcsalád, grafikai arculatterv, óvodai gyermek-készségfejlesztő tárgyak és öltözék-kiegészítők egyaránt. Mindkét tárgykörben született alkotások magas szinten felelnek meg a fiatalok ösztöndíj pályázata elé tűzött célnak, hogy új szellemi-technikai értékekkel megjelenve szebbé és élhetőbbé tegyék mikro-világunkat és tágabb emberi környezetünket.
A kiállítás 2006. február 10-én nyílik az Iparművészeti Múzeumban, és február 10-től március 5-ig látogatható.
A Kozma Lajos ösztöndíjat 1987-ben alapította a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma azzal a céllal, hogy segítse a tehetséges fiatal pályakezdő iparművészeket. Az ösztöndíj keretében évente az iparművészet hat szakterületén alkotók közül 15 művészt jelöl támogatásra.
A Moholy-Nagy László ösztöndíjat 1988-ban hívta életre közösen a kulturális és a gazdasági tárca, hogy segítse 17 pályakezdő formatervező és designer szakmai fejlődését. Az ösztöndíj célja, hogy elősegítse a korszerű design megjelenését az innovációban, illetve friss ötleteket jutasson a hazai gazdaságba, ezzel is növelve az ágazat versenyképességét.