(MTI) - A szocialista politikus beszámolt arról, hogy a nyílt pályázatra mintegy háromszázan jelentkeztek egymilliárd forintos forrásigénnyel, az EKF Művészeti Tanácsának tagjaiból, valamint külső szakértőkből álló bíráló bizottság közülük választotta ki a támogatásra érdemeseket. Tasnádi Péter kiemelte, hogy az összeg harmadát tizenöt képzőművészeti pályázat nyerte el, kilenc és félmilliót kapott négy könnyűzenei, nyolcmilliót tizenegy komolyzenei, hét és felet tizenhárom tudományos rendezvény.
Pál Zoltán, a Művészeti Tanács tagja azt mondta: előnyt élveztek azok a pécsi pályázók, akiknek kezdeményezései illeszkednek az EKF-program szellemiségébe, fel nem fedezett, vagy kulturális ellátottság szempontjából hátrányos területeket érintenek, illetve komoly kulturális értékeket képviselnek.
Ennek köszönhetően lesz jövőre Pécsett nemzetközi fúvószenekari találkozó, nemzetközi médiaművészeti kiállítás, francia középiskolai diákszínjátszó fesztivál, orfűi alternatív könnyűzenei fesztivál, s egyebek mellett több műveltségi, vallási rendezvény és tudományos konferencia is.
Szalay Tamás, a Pécs2010 Menedzsment Központ kulturális igazgatója arra hívta fel a figyelmet, hogy a pécsi önkormányzat és a menedzsment központ hatvanmillió forintos kerete csak egy része a jövő évi rendezvények forrásainak. Az oktatási és kulturális tárca és az EKF meghívásos pályázatain további támogatások nyerhetők, így a programkínálat is jelentősen bővülni fog.