A római szekér - Állapotfelmérés a kulturális életről

Kultpol

(MTI) - A szerző elmondta: új könyvében leginkább a kulturális szféra állapotfelmérését végezte el, de szerinte a "kritikai gondolatokból kirajzolódik egyfajta stratégia is". L. Simon László 2007-ben Versenyhátrány. A (kultúr)politika fogságában címmel már publikált egy könyvnyi dolgozatot a kulturális politikáról, A római szekérben - mint fogalmazott - az azóta született tanulmányok kaptak helyet. A kötet első felében 2007-től 2009-ig tekinti át a kultúrpolitikát, valamint egy egész fejezetet szentelt az irodalmi intézményrendszernek, az olvasáskultúra alakulásának és az örökségvédelemnek is.

   
"Ezt vegyes írások követik, például reagálok egy Orbán Viktor-írásra, áttekintettem a kulturális intézményrendszer finanszírozását, az oktatási rendszer főbb problémáit, sőt még a Jobbik programjáról is írtam egy kritikai hangvételű dolgozatot" - fogalmazott a könyvről, amely egy ötvenoldalas Pozsgay Imre-interjúval zárul.
   
"A 80-as évek kultúrpolitikájáról beszélgettünk, arról, hogy milyen hatással vannak az akkori döntések a mai kulturális életre"- jegyezte meg L. Simon László. Azt, hogy miért került a függelékbe egy német, egy angol és egy orosz nyelvű írás az olvasáskultúráról, valamint az intézményrendszer és a politika viszonyáról, azzal indokolta: kevés idegen nyelvű publikáció született a kultúrpolitikáról.