Kórus kategóriában a Komlói Pedagógus Kórus (karnagy Szabó Szabolcs), a Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium Bartók Béla Leánykara (karnagyok Kertész Attila és Rózsa Bernadett), a Szegedi Bartók Kórus (karnagyok Rozgonyi Éva, Ordasi Péter és Valkai Dávid) érdemelte ki az elismerést. A karnagyok közül Fehér Anikó, Kiss Csaba Márton és Kocsis-Holper Zoltán, a tanárok közül Bárdosi Ildikó, Hovánszki Jánosné, Hraschek Katalin és Török Attiláné Dolinka Erzsébet vehette át a díjat vasárnap esti ünnepségen.
Kórusénekes és kórustitkár kategóriában Arató László (Pécsi Bartók Béla Férfikar), Koncz László (Tisza-Folk Alapítvány), Kőszegi György (Dombóvári Kapos Kórus) és Légrádi Ferenc (Budapesti Lantos Kórus), népzenei kategóriában ifjabb Horváth Károly és Maczkó Mária részesült kitüntetésben.
A nemzetiségi kategória díjazottja Németh Tibor citeraművész, a Budapesti Szlovák Tannyelvű Gimnázium Énekegyüttese (művészeti vezető Kosár Bartalos Ágota) és a Győri Akord Lengyel Kamarakórus (művészeti vezető Csirszka Konrádné) lett, a zenekarok közül a Csutorás Együttes ? Táborfalvi Népzenei Műhely (művészeti vezető Szabóné Nagy Annamária), a zeneszerző és zeneíró kategóriában Fekete Gyula zeneszerző és Horváth Géza szakíró, karnagy kapott elismerést.
A népzenei együtteseknél a Szolnoki Népdalkört (művészeti vezető Juhászné Antal Gabriella) és a Törő Gábor Hagyományőrző Egyesület Népdalkörét (művészeti vezető Hadházi Andrásné) tüntették ki. A mecénás kategória díjazottja Bökönyi Anikó, az Eötvös10 vezérigazgatója; Czigány Sándor, Alsópáhok polgármestere; Matyi István mezőgazdász, Békés-Tarhos és Mézes Rudolf, a CSEMADOK Galántai Szervezete vezetője.
Életmű kategóriában Erdei Péter karnagy, egyetemi tanár; Fejér Kálmán karnagy, énekzenetanár, népzenegyűjtő; Márkusné Natter-Nád Klára szerkesztő és Szabó Dénes karnagy részesült kitüntetésben. Postumus Bischof László karnagy, énektanár; Duka-Zólyomi Emese muzikológus; Gál Béla fotóművész, szerkesztő; Nógrádi László karnagy, zenepedagógus és Ugrin Gábor karnagy, zenetanár lett díjazott.
A KÓTA-díj megalapítását 2004-ben határozta el a Magyar Kórusok Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége a kiemelkedő eredménnyel végzett művészi munka és a közösségért végzett áldozatos tevékenység elismerésére.
Forrás: MTI
Indexfotó: Komlói Pedagógus Kamarakórus, karnagy: Szabó Szabolcs