A MANK Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. Kezeléséebn lévő, egy évre szóló, havi bruttó 200 ezer forintos ösztöndíjra az 1978. január 1. után született kutatók pályázhattak október 1-jéig. Az ösztöndíj azért különleges, mert egy kifejezetten szűk tudományterületre koncentrál, hiszen az egyháztörténetnek még bőven adós a korai magyar protestantizmus feltárásában. Érdemes kutatni a területet, hiszen a 16-17. századi török háborúk korára eső magyar protestantizmus nagyjai kiemelkedő jelentőséggel bírnak, ahogy például a névadó is. Szegedi Kis István (1505-1572) a magyar kultúrtörténet Európa-szerte ismert kiemelkedő személyisége, a 16. századi reformáció meghatározó szellemi alakja volt.
?Az, hogy ma mi magyarul beszélhetünk, és van ma magyar nemzet, a korabeli egyházi, főleg azoknak a protestáns személyiségeknek köszönhető, akik tartották a lelket a kis közösségekben" ? emelte ki Gér András, a Magyarországi Református Egyház zsinati tanácsosa.
A pályázatokat szakértőkből álló kuratórium bírálta el. A grémium egybehangzóan magas színvonalúnak ítélte a beérkezett pályázatokat, és az egyes pályázók szakmai előmenetele, felkészültsége mellett a munkatervben foglalt témák létjogosultsága és fontossága alapján mérlegelte a pályaterveket. Támogatásra érdemesnek tartották ? a többi közt ? a tevékenységüket a protestantizmus szolgálatába állító női mecénások történetét, magánéletét és közéleti szerepeit a kora újkori források és irodalmi hagyományok tükrében; a kora újkori protestáns képzőművészeti alkalmazott emblematika feldolgozását a hazai emlékanyagban; valamint a Pécsi Disputa helyét az európai eszmetörténetben.
A 2018-2019-ben az alábbi tíz kutató részesült Szegedi Kis István-ösztöndíjban: Kusler Ágnes, dr. Magyar Balázs Dávid, Mezei Emese, dr. Oláh Róbert, Ősz Sándor Előd, dr. Pap Ferenc, Steinmacher Kornélia Nóra, Szabó András Péter, Tömösközi Ferenc, Varga Szabolcs.
A kuratórium tagjai: Dr. Fekete Károly (a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke), Dr. Hafenscher Károly (a Reformáció Emlékbizottság munkájának segítéséért felelős miniszteri biztos), Dr. Hoppál Péter (egyházzenész, karnagy, a PTE Művészeti Karának adjunktusa, országgyűlési képviselő), Dr. Lévai Attila (református lelkész, a Selye János Egyetem Református Teológiai Kar dékánja).