A tárlat a néprajzi értékek és a magyar múlt iránt fogékony festőművész néprajzi magángyűjteményét mutatja be Terendi Viktória rendezésében. Az emlékév keretében a közgyűjtemény nemcsak impozáns, reprezentatív kiállításon mutatja be Tornyai János tevékenységét, hanem előadásokat, konferenciákat szervez és több kiadványt is megjelentet.
A következő hetekben az intézmény mindhárom kiállítóhelyén változatos programokkal várják az érdeklődőket. Szombattól az Alföldi Galériában tekinthető meg válogatás Holler László képzőművész festményeiből, míg a kiállítóhely másik szárnyában a mártélyi művésztelep Téli tárlatát mutatják be február elejétől. Az Emlékpont pedig rendezvénysorozattal tiszteleg a magyar kultúra napja előtt.
A vásárhelyi kiállítóhelyeket felkeresők tavasszal Kass János alkalmazott grafikáiból és könyvillusztrációiból láthatnak tárlatot, és bemutatkoznak a makói művésztelep alkotói is. A múzeum az idén jelenteti meg új régészeti kiadványa mellett az Endre Béla-monográfiát, amely a közgyűjteményben tavaly rendezett kiállítás anyagán alapszik.
Az Emlékpont a száz évvel ezelőtti kommunista diktatúra, a tanácsköztársaság történetéről rendez márciusban tudományos tanácskozást és kiállítást - mondta az igazgató, hozzátéve, mindezek mellett az intézményekben folytatódik a gyűjtemény gyarapítása, feldolgozása, és a tervek szerint az eredményeket múzeumi évkönyvben összegzi az intézmény.
A Nyitóképen Tornyai János Alföldi tájkép című festménye.